Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
100 yıldan fazla gecikti ama vazgeçmedi! 109 yaşında okuma-yazma öğreniyor
100 yıldan fazla gecikti ama vazgeçmedi! 109 yaşında okuma-yazma öğreniyor
Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde 9 çocuk annesi 109 yaşındaki Saide Erdoğan, ilçede açılan kursta okuma ve yazma öğreniyor. Okuma yazma öğrenmek için yaklaşık 100 yıl geç kalan Saide Erdoğan azmi ile herkese örnek oluyor. İşte ayrıntılar...
Yaşam 30 Mart 2018 - 11:01

Koruklu Mahallesi’nde oturan Saide Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı’nca başlatılan ‘Okuma-Yazma Seferberliği’ kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan kursa katılıyor. Okuma ve yazma öğrenmek için azim gösterdiğini belirten Saide Erdoğan, kursun açılmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

109yasindaokumayazma

Okuma gitmek için imkanı bulunmadığını belirten Erdoğan, “Benim zamanımda zordu okumak. Hayat işte bugünlere kısmet oldu. Elimden geleni yapıyorum. İnşallah ben de okuma ve yazma öğreneceğim” dedi.

109yasindaokumayazma2

İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tekyıldız da Saide Erdoğan’ın kursta ziyaret etti. Tekyıldız, ilçede açılan 217 kursta 3 bin 800 kişinin müracaat ettiğini ifade ederek, “Okuma aşkı, hiçbir engel tanımıyor. Bunun en güzel örneği Saide Teyzemizdir.

109yasindaokumayazma3

Saide teyze, köyünde açılan okuma- yazma kursuna aşkla ve şevkle ilk günden itibaren gitmeye devam ediyor. İlerleyen yaşına rağmen bu denli azimle, istekle okuma- yazma öğrenmek isteyen Saide teyzemizi ziyaret edip, bu örnek davranışından ötürü tebrik ettik” diye konuştu.
DHA-