Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
15 dakikada ameliyatsız burun estetiği
15 dakikada ameliyatsız burun estetiği
Genellikle yüzde oluşan çukurlukları gidermek için kullanılan dolgu yöntemi, burnu ameliyatsız şekillendirmede de kullanılıyor. Muayenehane şartlarında 10-15 dakikada yapılan işlemle; burun kemeri, asimetri gibi birçok problem rahatlıkla giderilebiliyor…
Yaşam 19 Kasım 2017 - 03:29

Dr. Eylem ACAR

Bu dolguyla neler yapılabilir?

Burun ucu kaldırılabilir, asimetriler düzeltilebilir, burun estetiği ameliyatı sonucu oluşan problemler giderilebilir, dudak bileşkesi belirginleştirilebilir ve burun-alın ilişkisi düzeltilebilir.

shutterstock_456068854

Kullanılan malzemeler

Çeşitli yüz dolgularında olduğu gibi burun dolgusu için de dünyanın en güvenilir maddeleri arasında yar alan hyalüronik asit türevleri kullanılır.

Avantajları nelerdir?

İşlem ameliyatsızdır, genel anestezi gerektirmez ve uygulama 10-15 dakika sürer. İşlem sonrasında günlük yaşantıya devam edilebilir. Kullanılan dolgunun türüne, dolgu miktarına ve kişinin biyolojik süreçlerine bağlı olarak dolgunun kalıcılık süresi 6 ile 18 ay arasında değişir. Dolgunun etkisi geçtikten sonra istenirse uygulama tekrarlanabilir.
Yüz dolgusu uygulamalarının tüm olası yan etkileri burun dolgusu için de geçerlidir.