178 minik Ata’sına koştu

Türkiye’nin dört bir yanından tedavisi tamamlanarak iyileşen 178 çocuk aileleriyle birlikte LÖSEV’in düzenlediği maske atma etkinliğine katıldı. Yeni hayatlarına merhaba diyen çocukların sevinci herkese umut oldu.

178 minik Ata’sına koştu

Farklı illerden lösemi tedavisini tamamlayan 178 çocuk ilk olarak Ankara'da buluşarak aileleriyle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. ‘Maskemi Atarım Hayalime Koşarım' mesajıyla bir araya gelen çocuklar, lösemiyi yenmiş olmanın mutluluğunu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün huzurunda maskelerini temsili olarak atıp sevinçlerini paylaştılar. Büyüdüklerinde sağlıklı bir gelecek kurmak için çalışacaklarına dair Atatürk'e söz veren minikler, tedavi olup iyileştikleri LÖSANTE Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Emin
Kürekçi ile birlikte anıta çelenk bıraktı. Ankara, Nevşehir ve İstanbul'da gerçekleşen etkinliklerde yeni hayatlarına merhaba diyen çocukların sevinci herkese umut oldu.

Uçma hayallerini gerçekleştirdiler.

HAYALLERİ GERÇEK OLDU

Etkinliklerin İstanbul ayağında tekneyle İstanbul turu yapan çocuklardan kimi ilk defa deniz gördü, kimi ilk defa uçağa bindi. Ortak noktaları birer kahraman olmak olan çocuklar İstanbul gezisinin ardından biten tedavilerini kutlamak için kendileri için hazırlanan partiye katıldı.

Çocuklar, kendileri için hazırlanan partiye katıldı.

Lösemili Çocuklar Haftası boyunca düzenlenen bir dizi etkinlikle çocuklar hayallerine ulaştırıldı. Bu hayallerden biri de çocukların uçma hayaliydi. Kapadokya'da yaşları 6 ila 15 arasında değişen 25 çocuk sabahın erken saatlerinde gökyüzüne balonla yükseldi. Löseminin rengi olan turuncu maskelerini şarkılar, marşlar eşliğinde atan çocuklar LÖSANTE'de tedavileri devam eden diğer arkadaşlarının da kendileri gibi iyileşmelerini diledi…

 

Loading...