Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
2019 Babalar Günü ne zaman kutlanacak? Babalar Günü hangi güne denk geliyor?
2019 Babalar Günü ne zaman kutlanacak? Babalar Günü hangi güne denk geliyor?
Yılın en özel günlerinden Babalar Gününe sayılı günler kaldı. Her yıl hayatımızda büyük bir yeri ve değeri olan babalarımızın Babalar Günü'nü haziranın 3. haftasında kutluyoruz. Günümüzde artık her gün bir kişiye ya da bir mesleğe atfedilmiş özel bir gün var.
Yaşam 1 Haziran 2019 - 08:13

Dünyanın her yerinde Haziran'ın üçüncü haftası kutlanan Babalar Günü, tıpkı Sevgililer ve Anneler Günü gibi karşı tarafa olan sevgiyi göstermek için kutlansa da aslında hepsinin özel bir hikayesi var. Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd bizi büyüten, acı tatlı her anımızda bizimle birlikte olan, bizi yarınlara hazırlayan, babalarımız için başlangıçta 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için uğraştı. Ancak bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelendi. Peki Babalar Günü ne zaman?

BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN?

Babalar günü bu yıl yani 2019'da 16 Haziran Pazar günü kutlanacak.

BABALAR GÜNÜ İÇİN HANGİ HEDİYELER ALINABİLİR?

Her yıl haziran ayının üçüncü haftasında kutlanan Babalar Günü, bu yıl da 16 Haziran Pazar günü kutlanacak. İnsanlar, bu anlamlı güne az bir zaman kalmasıyla birlikte, ‘en güzel Babalar Günü hediye tavsiyeleri’ne ihtiyaç duymaya başladı. Aslında böyle günlerde içten bir sarılma veya bir çift güzel söz, bütün hediyelerin ötesine geçebiliyor. Fakat hatıra olması açısından da hediyeler olmazsa olmaz bir nitelik taşıyor. Söz konusu babalara alınacak hediye olunca, birçok seçeneğin olduğunu söylemek mümkün.

babalar-gunu-ne-zaman5

Her gün iş yaşamında kullandığı kartvizitliğinin yerine isminin yazılı olduğu bir gümüş kartvizitlik de babalar günü için ideal bir hediye olabilir. İlk defa Babalar Günü‘nü kutlayacaklara esprili baskılı bir t-shirt armağan edebilirsiniz. Yeni doğan bebeğe de yine aynı tarz bir body ile baba oğul- baba kız bir takım hediye alabilirsiniz.

Alacağınız hediyeyi kişiselleştirerek daha önce aldığınız hediyelerden farklı bir hale getirebilirsiniz. Örneğin babalar günü için babanıza alacağınız kol düğmesinde isminin baş harfleri olabilir, kutusunda sizin ona mesajınız yazabilir. Her gün iş yaşamında kullandığı kartvizitliğinin yerine isminin yazılı olduğu bir gümüş kartvizitlik de babalar günü için ideal bir hediye olabilir.

Son zamanlarda kişiye özel hediyeler dikkat çekmekte. Fotoğraflarla hazırlanan özel tasarım hediyeler seneler boyu saklanacak ve bu özel günü hep akıllarda tutacak cinsten. Babalar Günü‘nde babanın çocuklarıyla bir fotoğrafından dergi kapağı yaptırarak ona büyük bir sürpriz yapabilirsiniz.

Babanız maceraperest ruhlu ise size akrobasi uçuşunu öneriyoruz. Dünyaca ünlü bir pilot ile havada taklalar atarak İstanbul semalarında son derece heyecanlı bir gün yaşamasını sağlayabilirsiniz. Her sene aldığınız gömlek, kravat gibi giyim eşyaları artık sizin için sıradan bir hediye ise bu ürünleri nakışlatarak babanızın adına özel mesajlı bir hale getirtebilirsiniz.