Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
2019 Sonbahar kış düğün trendleri
2019 Sonbahar kış düğün trendleri
Bu yıl sonbahar kış düğün sezonunda salonlarda egzotik rüzgarlar esecek. Cıvıl cıvıl çiçeklerle ve ağaç dallarıyla bezenmiş masa üstü süslemelerinden swaroski taşlarının ışıltısına, avizelerden aşağıya sarkan rengarenk desenli kumaşlardan çarpıcı mumlara kadar bir gökkuşağı ihtişamı düğünlere hayat verecek.
Yaşam 8 Kasım 2018 - 10:42

Evlilik törenleri kişilerin kendi iç dünyalarına göre farklılaşabildiği için aslında standart konseptlerden bahsetmek neredeyse imkansız diyebiliriz. Özellikle de dekorasyon firmalarının süslemeleri sanki bir moda şöleni gibi kurguladıkları bir dönemdeyiz. Gelin ve damat artık aylar öncesinden o unutulmayacak gün için hazırlanmaya başlıyor, düğünde gelin ve damadın yakın arkadaşlarıyla birlikte yaptıkları toplu dans gösterileri için en iyi dans eğitmenlerinden dersler alınıyor ve sergileniyor. Neredeyse birkaç yıldır artık nikah seremonileri ayakta ve çok şık çiçekli kürsülerde gerçekleştiriliyor. Pek çok düğünde kendini kanıtlamış kaliteli orkestralar ve sanatçıların melodileri eşliğinde dans ediliyor. Düğün sonrasında ise gelin ve damadın en yakınları after parti denilen, başarılı DJ performanslarının olduğu, gece geç saatlere kadar uzayan ve aperatif yiyeceklerin ikram edildiği eğlencede düğünün keyfini doyumsuz hale getirecek şekilde eğleniyorlar.
dugun-trendleri2018'de çiçek, doğa ve kumsal ağırlıklı konseptlerin tercih edildiğinin altını çizen Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel Satış ve Pazarlama Direktörü Deniz Dikkaya, “2018 – 2019 düğün sezonunda kapalı alanlarda yapılan düğünlere egzotik düğün havası veriliyor. Farklılıkları bünyesinde barındıran egzotik düğünlerde sıklıkla gördüğümüz üzerinde deniz kabukları, çiçekler, hasır ipler ile sandalye süslemeleri, masa süslemeleri ve tavan aksesuarlarını otel düğünlerinde de görüyoruz. Aynı zamanda çiftlere yardımcı olması için 10-11 Kasım'da gerçekleştireceğimiz Wedding Fest ile yeni dönemin trendlerini sergileyeceğiz. Aynı zamanda alanında uzman ünlü isimler, festivale gelen konuklarımızla evlilik ve ilişkiler hakkında fikirlerini paylaşacak” diyor.
dugun-trendleri1Dikkaya ezgotik düğünlerden de bahsetti: “Egzotik düğünlerde amaç hem gelin damadın kendisini çok rahat hissetmesini sağlamak, hem de düğüne gelecek misafirlerin ilgisini çekerek düğünden sonra başkalarıyla keyifle paylaşacakları bir ortam yaratmak oluyor. Özellikle egzotik düğünlerde çiçekler ve mum süslemeler çok fazla yer tutuyor. Ayrıca yine menüler de bu konsepte özel olarak ortama uyacak şekilde özellikle çiçek vb renkli sunumlarla konsepte farklılık katıyor.”
dugun-trendleri22019'da daha çok kapalı mekanlarda gerçekleştirilecek düğünler tercih edilecek. Salon düğünlerinin en önemli avantajı tabii ki düğün organizasyonunun hava değişikliklerinden etkilenmemesidir. Eğer dış mekan düğünü tercih edilirse, bu özel gün için yapılacak her türlü hazırlık, tamamen mevsimsel şansa dayanıyor.
dugun-trendleri-4Özellikle yüksek katılımlı kişi sayısına sahip düğünler için çiftlerimize önerimiz; kapalı balo salonlarını tercih etmeleri olacaktır. Ayrıca yine kapalı salonlardaki süsleme ve ışık ambiyansları çok daha farklı güzellikte olup hayalinizdeki düğünü yaşayabileceğiniz ortamı rahatlıkla sunacaktır. Çiftler düğün salonlarını seçerken özellikle mekanın havalandırmasına, ışık kalitesine, rahatlığına, otopark uygunluğuna ve en önemlisi personelin düğün tecrübesinin nasıl olduğuna bakmalılar.
dugun-trendleri5Yine çok şık gelin damat kıyafetlerinin yanında düğün salonları da ayrıca birbirleriyle şıklık yarışına giriyor. Salonlar çiftlerin bütçelerine göre harika salonlara dönüşüyor. En çok kullanılan aksesuarlar ise ipek ve kadife kumaşlarla bezenmiş trusslar, avizelerden ve çatılardan sarkan swarovski taşlar, kaliteli büyük şamdanlar ve mumlar…
dugun-trendleri6Egzotik konsept düğünlerde çiçek süslemeleri artık çok daha fazla büyüdü, neredeyse salonların beşte birini rengarenk ve farklı türlerde çiçekler süslüyor. En önemlisi de artık çiçekler sadece vazolarda değil, dalları ve yaprakları ile birlikte bir bütünsellik oluşturacak şekilde görsel bir şölene dönüşüyor. Afrika lalesinden Amazon zambağına, begonyalardan krizantemlere kadar tüm alternatifler ve renkler salonlarda yerini buluyor.