24 anne Van kedisi 70 yavru doğurdu

Farklı göz renkleri ve beyaz tüyleriyle ünü dünyaya yayılan Van kedilerinin doğumları devam ederken, 5 Nisan'dan beri 24 kedi 70 yavru doğurdu.

24 anne Van kedisi 70 yavru doğurdu

Farklı göz renkleri, bembeyaz tüyleriyle ünü ülke sınırlarını aşan Van kedilerine, koruma altında oldukları Van Kedi Villası’nda özenle bakılıyor. Villadaki kedilerin 5 Nisan itibarıyla başlayan birinci parti doğumları sona ererken, yılın ilk yavruları sevimli halleriyle ilgi odağı oldu.

Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kaya, 24 anne kedinin doğum yaptığını ve 70 yavru dünyaya getirdiğini söyledi.

Van Kedi Villası’nın önceki yıllarda her mevsim ziyaretçisi olduğunu belirten Kaya, “Her zaman ziyaretçiler gelip sevebiliyordu. Şimdi kısıtlamalar nedeniyle gelip sevme imkanları yok ama fotoğraf ve görüntüler aracılığıyla hayvanların bu sevimli hallerini görebiliyorlar” dedi.

Tatillerde ve bayramlarda da mesaiye ara vermediklerini belirten Prof. Dr. Kaya, “Yeni doğan kedileri sevmemek mümkün değil. Biz bir yandan görevimizi yapıyoruz ama bir yandan da kedileri sevme imkanı buluyoruz. Bizim için çok büyük nimet oluyor. Buradaki kedilerin doğduğu günü biliyoruz sonrasındaki hallerinde de bize karşı koyuşlarını, tavırlarını, itirazını görüyoruz. Bu da bizim için çok büyük keyif oluşturuyor. Bizim tüm yorgunluğumuzu alıyor. Şu anda yavru kedilerin en şeker zamanlarını yaşıyoruz. Birinci parti doğumlar sona erdi. İkinci parti çiftleştirmeye başladık” diye konuştu. (DHA)

KKTC'de insandan evcil kediye Covid-19 bulaştı İlginizi Çekebilir KKTC'de insandan evcil kediye Covid-19 bulaştı Kedileri zehirle öldürüyorlar! İlginizi Çekebilir Kedileri zehirle öldürüyorlar!

 

Loading...