4 yaşında ama pek çok kişiye örnek oldu

4 yaşındaki Deniz Kaya, ipek böcekleri ile gece gündüz ilgilenip koza üretiyor. Oğlunun ipek böcekleri sayesinde sorumluluk aldığını belirten anne Karel Kaya, "Böcekler sayesinde Deniz'in hayatı değişti" dedi.

4 yaşında ama pek çok kişiye örnek oldu

Milas’a bağlı Balcılar Mahallesi’nde yaşayan Ahmet-Karel Kaya çiftinin 4 yaşındaki çocukları Deniz Kaya’nın ipek böcekleri ile dostluğu görenleri gülümsetiyor. Henüz 4 yaşında olmasına rağmen ipek böcekleri ile gece gündüz ilgilenip koza üreten Deniz Kaya, çevresinde zamanını boşa geçiren pek çok kişiye de örnek oldu.

“DENİZ’İN HAYATI DEDĞŞTİ”

İngilizce öğretmeni olan anne Karel Kaya, oğlu Deniz’in sorumluluk alması için ipek böceği aldığını belirterek, “Böcekler sayesinde Deniz’in hayatı değişti. Hem sorumluluk alıyor hem de üretmenin keyfini yaşıyor. Adeta arkadaş gibiler. Sabah kalktığında ipek böceklerine ‘Ggündaydın’, gece yatarken ‘iyi geceler’ diyor. Hatta arkadaşları ipek böceklerine ziyarete bile geliyor” dedi.

Anne Karel, “Maalesef çocuklar artık bilgisayarın başından kalkmıyor, telefonu ellerinden düşürmüyor. Deniz’in daha faydalı vakit geçirmesini sağlamak için ipek böceği aldık. Her gün ipek böceklerinin yiyeceği dut yapraklarını temin ediyor. Adeta onlarla konuşuyor. Sorumluluk sahibi olduğu gibi daha sağlıklı ve mutlu bir yaşamı var” diyerek ebeveynlerin çocuklarını boş oturmak yerine bu tür uğraşlar vermesini tavsiye etti. (İHA)

'Dede mesleğim' deyip önlem almadı, arıların saldırısına uğradı İlginizi Çekebilir 'Dede mesleğim' deyip önlem almadı, arıların saldırısına uğradı
Loading...