Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
5 metrelik dev timsahı su tüpüne ‘hapsettiler’
5 metrelik dev timsahı su tüpüne ‘hapsettiler’
Birleşik Arap Emirlikleri menşeli gayrimenkul şirketi Emaar Properties PJSC'nin açtığı su altı merkezi Emaar Square Mall, Avustrayla'dan getirilen 3 ila 5 metre arasındaki timsahları su tüplerine 'hapsetti'.
Yaşam 28 Nisan 2017 - 18:30

Hayvanat bahçelerinin ve hayvan merkezlerinin çokça tartışıldığı bugünlerde, hayvan ticaretine yönelik yeni bir gelişme daha yaşandı. Bugün İstanbul’da açılan Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, İstanbul’a ‘eğlence’ getirmek amacıyla binlerce su ve deniz canlısını doğal ortamından kopardı. Merkez, önümüzdeki dönem hayvan hakları savunucularının tepkisini çekeceğe benziyor.

hayvanBİNLERCE HAYVAN ‘HAPİSTE’

Bugün açılan Çamlıca’daki merkez, daha önce Türkiye'de bulunmayan, manta vatozları, su samurları ve su fareleri ile doğal hayatta yaşamaya alışık olan hayvanları tabiri caizse ‘hapsetti’. Ayrıca 200'e yakın türle, 20 binden fazla canlının bulunduğu merkez, Avusturalya'dan da 5 ve 3 metre uzunluklarında timsahı da merkeze getirtti. 48 akvaryum tankından oluşan Emaar Akvaryum, önümüzdeki günlerde hayvan hakları savunucularının tepkisini üstüne çekebilir.

Son güncelleme: 18:43 - 28.04.2017