50 yılda biriktirdiği 3 bin şişe kolonyayı dağıtıyor  

Samsun'un Alaçam ilçesinde oturan 88 yaşındaki Necmi Hopaç, 50 yılda yaklaşık 3 bin şişe kolonya biriktirdi. Evinin bir odasını kolonyalara ayıran Hopaç, corona virüsü nedeniyle son 1,5 ayda yaklaşık 500 şişe kolonyayı yakınlarına hediye etti.

50 yılda biriktirdiği 3 bin şişe kolonyayı dağıtıyor  

Türk kültüründe çok önemli bir yeri olan, bayramlardan kız istemelere, hasta ziyaretlerinden misafirlere kadar ikram ve hediye edilen kolonya son aylarda corona virüsü salgınıyla mücadelede öne çıktı. Dezenfeksiyon amaçlı olarak sıkça kullanılan ve yok satan kolonyayı Samsun’da yaşayan Necmi Hopaç, koleksiyona dönüştürdü. 50 yılda yaklaşık 3 bin şişe kolonyayı evinin bir odasında biriktiren Hopaç, koleksiyonundaki şişeleri corona virüsü nedeniyle yakınlarına hediye etmeye başladı.

“500 ŞİŞE KOLONYA DAĞITTIM”

Limon, incir, mandalina, çiçek, zeytin, tütün gibi çeşitli kolonyaları yıllarca satın aldığını anlatan Hopaç, “Evimde bir odayı kolonyalarıma ayırdım. Duyanlar evime gelip odayı ziyaret ediyorlar. Özellikle corona virüsü nedeniyle tanıdıklarım yakınlarım benden kolonya istedi. Yaklaşık 500 şişe kolonyayı corona virüsü nedeniyle hediye edip, dağıttım” dedi.

“EŞİMDEN GİZLİ KOLONYA ALIP EVE GETİRİRDİM”

Kolonyaların şişelerinin de kendisi için çok önemli olduğunu söyleyen Hopaç, “Farklı boyutlarda, renklerde, şekillerde şişelerde bulunan kolonyaları yıllarca biriktirdim. Kılıç şeklinde kolonya şişesi bile var. Benim eşim astım hastası olduğu için o kolonyayı sevmez. Ben ondan gizli kolonya alır eve getirirdim. Evimde kolonyaların olduğu odayı duyarlar merak ediyor, geliyor. Kolonyalarımı çocuk gibi severim. Odanın anahtarı bendedir odayı kilitlerim. Her gün odaya girerim kolonyalarıma bakarım. O kadar üstüne düşerim bu kolonyanın hastasıyım ben” şeklinde konuştu.(DHA)

FOTO:DHA

Loading...