62 yaşında üniversiteye girdi, 65 yaşında belediyede staja başladı

Çocuklarını büyüttüğü için üniversiteye gidemeyen Ayten Baran, 62 yaşında üniversiteye girdi, 65 yaşında Beylikdüzü Belediyesi’nde stajyer oldu. Baran, “Hayalini gerçekleştirmekten daha güzel bir şey yok” dedi.

62 yaşında üniversiteye girdi, 65 yaşında belediyede staja başladı

Beylikdüzü Belediyesi'nin en kıdemli stajyeri 65 yaşındaki Ayten Baran, hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. İstanbul’da yaşayan 3 çocuk annesi 65 yaşındaki Ayten Baran, çocuklarını büyüttüğü için üniversiteye gidemedi.

İçinde kalan üniversite hayalini 62 yaşında gerçekleştirdi. Gelişim Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümünü kazanan Baran, son sınıfa kadar geldi. 65 yaşındaki Baran, stajını Beylikdüzü Belediyesi'nde yapmaya başladı.

“VELİLERİ ALMIYORUZ”

22 yıldır resim yaptığını söyleyen Baran “Hevesim kursağımda kaldı. Çocukları büyüttükten sonra çok istediğim bir şeydi. 50'den fazla kişisel sergim var. Okula ilk geldiğimde çocuğunu kayda gelmiş veli gibi karşılandım. ‘Velileri almıyoruz' denildi. Okumanın yaşı yok. Hayalini gerçekleştirmekten daha güzel bir şey yok” dedi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da Baran'ı ziyaret ederek başarılar diledi. Çalık “Beylikdüzü'nde her yaştan herkese eşit imkanlar sağlıyoruz. Ayten hanım bizi mutlu etti. Azmiyle, çalışkanlığıyla hepimize örnek oluyor. Biz de Beylikdüzü Belediyesi olarak onun yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Loading...