66 yaşında, 4’üncü üniversiteyi okuyor

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde sınıf öğretmenliği okuyan Cemal Kutlu (66), 4'üncü üniversiteyi bitirmek için sarf ettiği azmi ve çalışkanlığıyla gençlere örnek gösteriliyor.

66 yaşında, 4’üncü üniversiteyi okuyor

Memleketi Tokat’ta memuriyete başlayıp Kocaeli’de gittiği yüksekokulda elektrik bölümünü 5 üzerinden 4,14 puanla bölüm birincisi olarak bitiren Cemal Kutlu, Ankara’da 1982-1986 yılları arasında Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü ve Adalet Meslek Yüksekokulu’ndan da mezun oldu.

ONU GÖREN AKADEMİSYEN SANIYOR

Evli ve iki çocuk babası Kutlu, 43 yıl önce ara verdiği sınıf öğretmenliği eğitimini tamamlamak için Amasya Eğitim Fakültesi’nin yolunu tuttu. Ancak onu okul koridorlarında ve sınıfta gören herkes akademisyen olduğunu sandı.

İki torun sahibi Kutlu, “66 yaşımdayım ve hâlâ ayaktayım. Uzaktan eğitimle eksik kalan derslerimi tamamlayıp 43 sene önce yarım kalan eğitimimi tamamlama çabası içindeyim. Kısmetse 4’üncü diplomayı almaya talibim” diye konuştu.

Kutlu’yu azmi dolayısıyla tebrik eden hocası Doç. Dr. Meltem Kösterelioğlu ise “Cemal Bey hiçbir derste devamsızlık yapmaz ve iştirak eder. Diğer öğrencilerimize de örnek teşkil ediyor. Farklı kuşakların sınıf ortamında olmasının sınıf dinamiği açısından da bir zenginlik olduğunu düşünüyorum” dedi. (İHA)

Hayalini gerçekleştirdi, 91 yaşında kitap yazdı İlginizi Çekebilir Hayalini gerçekleştirdi, 91 yaşında kitap yazdı 13 yıl tedavi gördü, iyileşti birincilikle mezun oldu! İlginizi Çekebilir 13 yıl tedavi gördü, iyileşti birincilikle mezun oldu!

 

Loading...