Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
70 yaşındaki Tayvanlı amcanın şaşırtan Pokemon aşkı
70 yaşındaki Tayvanlı amcanın şaşırtan Pokemon aşkı
Tayvanlı 70 yaşındaki Chen San-yuan torununa özendi ve günde 11 telefonla günde 20 saat artırılmış gerçeklik oyunu olan Pokemon Go'yu oynamaya başladı. 'Pokemon Amca' olarak anılan Chen San-yuan'ı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor.
Yaşam 10 Ağustos 2018 - 13:01

Bundan iki yıl önce çıkan artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go kısa sürede dünyaya yayılmıştı. Yüz binlerce insan ellerinde telefon poke yakalamak için parkları, bahçeleri, sokakları arşınlıyordu. Türkiye’de de kendisini oyuna kaptıranların sayısı az değildi.

pokemon-amca-epa

Son dönemlerde eskisi kadar şaşası kalmasa da Pokemon Go hala oynanıyor. Oyunun en büyük tutkunlarından birisi de Tayvan’da oturan 70 yaşındaki Chen San-yuan…

Tam 11 telefona sahip olan ve bu telefonları bisikletine monte eden Chen San-yuan, Pokemon Go için ayda 1000 dolardan fazla harcama yapıyor.

pokemon-amca-epa4
Pokemon Amca olarak anılan Chen San-yuan, dört telefon daha almayı planlıyor. Mobil şarj cihazlar aracılığıyla gece geç saatlere kadar oyunu oynayan ‘Pokemon Amca’ şu sıralar ülkede en çok konuşulan isimlerden birisi…

pokemon-amca-epa3
Chen San-yuan, Pokemon Go sayesinde yeni dostlar edindiğini ve Alzheimer’a yakalanma riskinin azaldığını ifade ediyor.

pokemon-amca-epa5pokemon-amca-epa2
Son güncelleme: 13:09 - 10.08.2018