Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
700 kiloluk dev deniz kaplumbağası karaya vurdu!
700 kiloluk dev deniz kaplumbağası karaya vurdu!
Barselona'ya 60 km uzaklıkta bulunan Calella şehrinde dev bir kaplumbağa sahile vurdu. 700 kilo ve 2 metre uzunluğundaki hayvanı görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Öldüğü belirlenen deniz kaplumbağası otopsi için Barselona Üniversitesi'nin Veterinerlik Fakültesi'ne götürüldü.
Yaşam 26 Eylül 2017 - 11:07

Karaya vuran 700 kilo 2 metre uzunluğunda dev bir deniz kaplumbağası kepçeyle sahilden kaldırıldı. 2 bin yıldır sahillerde görülmeyen deniz kaplumbağası, 2013 yılında nesli tükenmekte olan hayvanlar listesine girmişti.

PLAJDAN KEPÇE İLE ALINDI

Yetkililer, bu tarz bir olayın İspanya’da ikinci kez yaşadığını ifade etti. 700 kiloluk dev deniz kaplumbağası, sahilden kepçeyle uzaklaştırıldı.

kaplumbaga-ic

OTOPSİ İÇİN FAKÜLTEYE GÖNDERİLDİ

Öldüğü belirlenen kaplumbağa, otopsi için Barselona Üniversitesi’nin Veterinerlik Fakültesi’ne götürüldü. Biyologlar; ‘deri sırtlı deniz kaplumbağası’nın genelde Alaska’nın kuzeyinde ve Afrika’nın güneyindeki okyanuslarda görüldüğünü belirtiyor.

İŞTE O VİDEO

 

 

 

Son güncelleme: 11:11 - 26.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.