Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
79 farklı kadın örgütü Adalet Yürüyüşü’nde
79 farklı kadın örgütü Adalet Yürüyüşü’nde
Adalet Yürüyüşü'ne katılım çığ gibi büyüyor. Önceki gün 79 farklı kadın hakları savunucusu oluşumun temsilcileri de yürüyüşteydi. Kadınlar gür bir sesle "Adalet" çağrısı yaptı.
Mustafa Büyüksipahi
Yaşam 6 Temmuz 2017 - 19:12

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı ve İstanbul Maltepe’de pazar günü sonlandıracağı Adalet Yürüyüşü’ne toplumun her kesiminden destek çığ gibi büyüyor.

KORTEJ BÜYÜYOR 
Siyasiler, sanatçılar, akademisyenler, gazeteciler, işçilerin yoğun destek verdiği yürüyüşe kadınların katkısı da olumlu etkiler yaratıyor. Kortej büyüyerek İstanbul’a yaklaşırken, 79 farklı kadın oluşumu yürüyüşte yerlerini aldı ve adalet çağrısı yaptı.

KADINLAR, “ADALETİ ÖNEMSİYORUZ” DİYE HAYKIRDI
Sözcü’nün yakından takip ettiği Adalet Yürüyüşü'ne barış aktivisti Pippa Bacca'nın katledildiği yerden dahil olan kadınlar, “Bizler de, adaletin ‘erkek' yüzünü ortaya çıkarmak için yıllardır mücadele eden kadınlar olarak hukuksuzluğun ve keyfiyetin ‘olağan' hale getirildiği bu zamanda gerçek adalet için sokakta olmayı önemsiyoruz” dedi. Kadın yürüyüşçüler, ayrımcılığa, kadın haklarının gasp edilmesine, şiddete, taciz ve istismara karşı mücadelelerinin süreceğini vurguladı.

decm3xwxgaadkrn
Son güncelleme: 14:54 - 12.11.2017