Sözcü Plus Giriş

90 yaşındaki İsmi Nine iki ayda okuma yazma öğrendi

Çivril Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan okuma yazma kursuna katılan 90 yaşındaki İsmi Kaya, 2 ay içerisinde hem okumayı hem de yazmayı öğrendi.

Güncellenme: 09:29, 01/05/2021
90 yaşındaki İsmi Nine iki ayda okuma yazma öğrendi

Çivril Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından Karalar Mahallesinde açılan okuma yazma kursuna katılan 90 yaşındaki İsmi Kaya, okuma – yazma için kursa katıldı.

7 çocuk 19 torun sahibi 90 yaşındaki İsmi Kaya, mahalleye açılan kursa katılarak okuma yazma öğrendi. Maddi imkansızlıklardan dolayı okula gidemediğini anlatan Kaya, köyüne açılan kursa katılarak 2 ayda hem okumayı hem yazmayı öğrendi.

Okula gidemediği için kendini hep eksik hissettiğini ve okumaya her zaman merakı olduğunu söyleyen İsmi Kaya; “Öğrenmenin okumanın yaşı yok. Adımı soyadımı yazmak yazılanı okumak çok güzel. Anlatıyorum ama yaşamak lazım, hoş bir durum” dedi.
İlginizi Çekebilir99 yaşındaki Özo Nine uzun yaşamanın sırrını tek tek anlattı99 yaşındaki Özo Nine uzun yaşamanın sırrını tek tek anlattı

İlginizi Çekebilir102 yaşındaki Şahide nine, Covid-19'u evinde yendi102 yaşındaki Şahide nine, Covid-19'u evinde yendiİlginizi Çekebilir103 yaşındaki Emine nine İspanyol gribinden sonra coronayı da yendi103 yaşındaki Emine nine İspanyol gribinden sonra coronayı da yendi