Abdülkadir Özbek “5 yıl içerisinde 50 kampüs açmayı hedefliyoruz”

Vizyon Koleji Kurucu Ortağı Abdülkadir Özbek, gerekli kriterlerin karşılanması halinde eğitim girişimcilerine franchise verebileceklerini ifade ederek, “Otomotiv sektöründe Tesla ne ise Vizyon Koleji de eğitim sektöründe onu ifade ediyor” dedi.

Abdülkadir Özbek “5 yıl içerisinde 50 kampüs açmayı hedefliyoruz”

Vizyon Koleji Kurucu Ortağı Abdülkadir Özbek, yaşanan teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek öğrencilerin özellikle İngilizce öğrenme süreçlerini kolaylaştıran bir uygulama gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Eğitimde dönüşüme liderlik ettiklerini ifade eden Abdülkadir Özbek, “Dünyada son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmeler her sektörü etkilediği gibi eğitim sektörünü de etkilemeye başladı. Bizde bu anlamada Vizyon kolejini kurarken teknolojiyi en akıllı ve verimli bir şekilde kullanarak Türkiye'deki eğitimin dönüşümüne liderlik etmek amaçlıyla kurduk. Eğitim sektöründe son yıllarda yaşanan gelişmelerde özellikle teknolojik araçlar kullanılmaya başladı. Bunların öne çıkarılması önemlidir. Biz burada doğru bir şekilde bir araya getirerek bir eğitim modeli getiriyoruz. Ben yaptığım işi çok basitçe otomotiv sektöründe bir örnekle izah ediyorum. Otomotiv sektöründe Tesla ne ise Vizyon Koleji de eğitim sektöründe onu ifade ediyor. Eğitimde dönüşüme liderlik etmeye çalışıyoruz. Yaşanan teknolojik gelişmeleri okuldaki uygulamaları en güzel şekilde uygulayarak öğrencinin öğrenme süreçlerini kolaylaştıran takibini kolaylaştıran ölçme değerlendirmede çok hassas şekilde uygulama gerçekleştiriliyor” diye konuştu.

50 KAMPÜS AÇMAYI HEDEFLİYORUZ

Gerekli kriterlerin karşılanması halinde eğitim girişimcilerine franchise verebileceklerini ifade eden Özbek, “Son yıllarda Türkiye'de özel okullaşma oranı giderek artıyor. Türkiye ortalaması şuan yüzde 8'lere yaklaştı ama hükümetin hedefi bunu yüzde 15-20'lere çıkarmak. O anlamda da birçok girişimcinin eğitim sektörüne yatırım yapmaya başladığını görüyoruz. Biz de önümüzdeki 5 yıl içerisinde 50 kampüs açmayı hedefliyoruz.