Sözcü Plus Giriş
GALERİ Aç karnına su içmenin faydaları 6 Ocak 2018 03:00
1
2 Aç karnına su içerek kendinizi tedavi edebilirsiniz. Su tedavisinin menstrüel bozukluklara, vücut bozukluklarına ve göz rahatsızlıklarına iyi geldiği kanıtlanmıştır.
3 Uzun süre su içmediğinizde ya da az su tükettiğinizde; baş ağrısı, migren, böbrek taşı ya da obezite gibi rahatsızlıklarla karşılaşabilirsiniz. Düzenli olarak su tükettiğinizde ve sabahları aç karna su içtiğinizde bu sorunların hepsini vücudunuzdan uzaklaştırmanız mümkün.
4 Sabah uyanır uyanmaz (dişlerinizi fırçalamadan) 2/3 su bardağı su içmeniz gerekir. Su içtikten sonra yaklaşık 40/45 dakika boyunca bir şey tüketmeyin. Öğle ve akşam yemeğinden en az 2 saat önce su için ve bu 2 saat boyunca bir şey yiyip, içmemeye özen gösterin.
5 30 gün boyunca bu şekilde kontrollü su tüketimi diyabetin etkilerini azaltır. Yaklaşık 10 gün sonra kabızlık problemi ortadan kalkar.
6 Sabahları kalkar kalmaz su içmek toksin atmaya yardımcı olur. Aç karnına içilen su metabolizmanın yüzde 24 daha hızlı çalışmasını sağlar.
7 Açlık hissini ortadan kaldırır, böylece kolay zayıflamaya yardımcı olur. Cildin parlamasını sağlar. Böbrek taşı dökmeyi kolaylaştırır ve mesaneyi temizler.