Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ailelerin en keyifli buluşma noktası Kahvaltı sofraları
Ailelerin en keyifli buluşma noktası Kahvaltı sofraları
Kültürümüzde büyük önem taşıyan sofralar, sevdiklerimizle bir araya gelip hoş vakit geçirdiğimiz yerlerin başında geliyor.
Yaşam 1 Nisan 2017 - 00:13

Kültürümüzde büyük önem taşıyan sofralar, sevdiklerimizle bir araya gelip hoş vakit geçirdiğimiz yerlerin başında geliyor. Güne keyifli bir başlangıç yapmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan kahvaltı sofraları ise özenle hazırlandığında şölen masalarını hatırlatıyor. Fakat tam bu noktada, sofrada sağlıklı ve leziz tatları bir araya getirmek ayrı bir önem taşıyor…

2

Önce yürüyüş sonra muhteşem lezzetler… 

Günün en önemli öğünü olan kahvaltıda genellikle canımızın her istediğini tüketmek isteriz. İşte bu nedenle, uyanır uyanmaz bir bardak limonlu, ılık su tüketmek ve sonrasında bir saat yürüyüş yapmak size istediğinizi yeme hakkı verir. Fakat kahvaltı sofrasına getireceğiniz malzemenin sağlıklısını seçmek de çok önemli. Tıpkı “Helvasız sofra olmaz!” diyenlerin glikoz ve fruktoz şurubu içermeyen helvayı tercih etmesi gibi. Tıpkı salatalık, domates gibi besinleri doğal mevsiminde tüketmek gibi…

4

Fruktozdan sakının

Şeker tadı vermesinin yanı sıra kullanıldığı ürüne koruyucu özellik de veren fruktoz şurubu, gıdanın bozulmasına yani mikroorganizmaların üremesine neden olabilecek bileşenleri bloke ediyor. Dolayısıyla içine katıldığı gıdanın besleyici unsurunu da azaltıyor. Bu nedenle kahvaltı masanızda yer alacak ürünleri seçerken, glikoz ve fruktoz şurubu içermemelerine dikkat edin.

Etiketler