Aileyi ve sevgiyi anlattık

Michelle Williams, ‘Muhteşem Showman’ filmiyle ocak ayının ilk haftasında Türk seyircilerle buluşmaya hazırlanıyor. Sirkin babası kabul edilen Barnum’un eşi Charity’i canlandıran Michelle Williams’la yeni filmini, oyunculuğu ve anne olarak gösteri dünyasında bir kadın olmayı konuştuk.

Aileyi ve sevgiyi anlattık

Çok değerli bir mücadele

– Oyunculuk ve aile yaşamını bir arada idare edebilmek zor mu?

Annelik ve işi dengelemek çok zor.Bu bir mücadele ancak çok değerli bir mücadele… Bazen sadece ailem için aldığım kararlar da oluyor. Ama şu anda normalde olduğundan çok daha fazla çalışmayı seviyorum ve bir sonraki işim için sabırsızlanıyorum!

michelle-williams-filming-the-greatest-showman-31

– Bu projeyle hakkında ilk olarak ilginizi çeken neydi?

Önce hikayeyi çok sevdim; sonra da inanılmaz bir müzikal oluşunu. Ayrıca şarkı söyleyip, dans edip Hugh Jackman'ı her zaman görebileceğim anlamına gelen bir çalışmaydı bu. Onunla çalışmayı çok sevdim! ‘Blackbird' adlı Broadway oyununu yeni bitirmiştim ve dramatik roller oynamaya bir mola vermek istedim. Bu projeyle ilgili bir diğer önemli şey de, filmi Brooklyn'de (New York) çektik ve evime on dakika uzaklıktaydım. Kızımın arkadaşlarını da getirebileceğim bir film yapmış olmak güzeldi.

– Hugh'nun karşısında oyunculuk yapıyor olmak nasıl bir histi?

Ben oldukça şanslı bir kızım. Onun etrafında olmak beni mutlu ediyor ve hayatımı daha da güzelleştirdi…

– Canlandırdığınız Charity Barnum karakterini nasıl tasvir edersiniz?

Filmde Charity, kocası gibi hayalperest biri olarak düşünülmüştü ve hayatındaki istikrarın sebebi de oydu. Fakat Charity, ona gerçekten önemli olanı hatırlatmaya çalışırken, kendine güvenmesini de sağladı. Filmde de Charity'nin kocası üzerinde büyük etkisi ve hayatında çok güçlü bir rolü var.

df-01954_r

Filmde mutlu son var

– Bu çiftin aşk hikayelerinin arka planı hakkında ne diyeceksiniz?

Onlar birbirlerinin çocukluk aşkıydılar… Barnum'un ailesi fakirdi ve babası Charity'nin babası için çalışıyordu. Ebeveynleri tarafından kızları için uygun bir eş olarak görülmüyordu. Ama aşıktılar ve birbirlerine koştular. Sirkleri ve konserleriyle hayallerine yaklaştıkça bu ikilinin işleri karmaşıklaşıyor. Şöhret ve servet kazanmak yerine en değerli şey olan aile bağlarını kaybediyorlar. Fakat hayal edebileceğiniz gibi mutlu bir sonu var.

Çocukların kalbine giden bir film

– Dünyada bu kadar çok rahatsız edici olay olurken eğlenceli bir film yapmak nasıl bir his?

Böyle bir film yapmak çok güzel… Hugh ve benim benzer yaşta kızlarımız var ve onlar için, bir şeyler yapma fikrinden gerçekten zevk aldık. Doğruca çocukların kalbine giden bir şey yapmak çok heyecan vericiydi.

michelle-williams-and-hugh-jackman-on-the-set-of-the-greatest-showman-08

İyi bir kalp basit mesaj

– Bu tarz müzikallerin neden çok güçlü olduğunu ve insan ruhunu yükselttiğini düşünüyorsunuz?

Müzik yükselticidir. Bunu kendi evimden de biliyorum. İyimser, mutlu, heyecan verici müzik, ruh halimi değiştirebiliyor ve bizi bir araya getirip aniden şarkı söylememize sebep oluyor. Müzik, evde genç çocuklarla beraber mutlu olabileceğiniz inanılmaz derecede olumlu bir güçtür ve kesinlikle bu filmin sunduğu şey de budur. Film çok pozitif ve bence hayatta gerçekten önemli olan şeyleri ele alıyor: aile ve sevgi. Bu, iyi bir kalp ve basit bir mesaj içeren bir hikaye.

df-04961_r