Alaçatı’nın 3’lüsü

Rotasını Alaçatı'ya çevirenlere ve huzur arayan tatilcilere favori 3'lü...

Alaçatı’nın 3’lüsü

Ege’nin tartışmasız en güzel yerlerinden biri İzmir’e bağlı Çeşme… Son dönemde tatilcilerin en favori adresi oldu Çeşme -Alaçatı sokakları… Popülerleşmesinin yanı sıra koruyor hâlâ doğal güzelliğini… Size bir tatilden istediğiniz her şeyi veriyor. Eğlence isteyene eğlence, dinlenmek isteyene de dinlenme… Hatta hem gözüm hem karnım doysun diyenlerin de imdadına yetişiyor!

Benim için tatil; mutlu uyanacağım, temiz, güvenilir ve içten bir personeli olan iyi bir konaklama yeri, güne mükemmel bir başlangıç yapacağım kahvaltı adresi ve kendimi şımartacağım leziz lezzetlerin görsel şölene dönüştüğü bir ‘küçük şımarmalar’ dükkanı…

Eğer siz de beachlerden uzak sakin bir Alaçatı seyahati istiyorsanız benim favori üçlüme göz atın…

ÇEŞME BAZLAMA KAHVALTI

bazlama

Kahvaltının mutlulukla ilgisi olmalı! Siz de sabahları uzun uzun kahvaltılar yapmayı seviyorsanız, Çeşme’de bu mekana uğramadan giderseniz, çok şey kaybedersiniz! 1992 yılından beri Çeşme Dalyanköy‘de hizmet veren Bazlama Kahvaltı bir aile işletmesi. Tazecik kahvaltılıkların yanı sıra sıcacık bazlama ve gözlemelere de bayılacaksınız.

İMREN PASTANESİ

imren

İmren Helva ve Tatlı Evi 1941 yılında İzmir’in şirin kasabası Alaçatı’da Selanik muhaciri Hasan Usta tarafından açılarak hizmet vermeye başladı. Bu eşsiz lezzetler hala günümüze kadar duyurmuş adını ve Alaçatı sokaklarını gezenlerin vazgeçilmez adresi olmuş… Dondurma yenilecekse, İmren’den yenilecek. Farklı dondurma çeşitleri ve taze tatlı ve pastalarıyla İmren size hem lezzet hem de görsel şölen sunuyor.

ALAPİETRA BUTİK OTEL

alapietra

Alaçatı Butik Otel denilince akla ilk olarak Alaçatı'ya özgü taş evler gelir. Çünkü bu bembeyaz, bahçeli müstakil evler, arnavut kaldırımı sokaklar huzuru, sakinliği getirmektedir. Alaçatı’da huzurlu bir konaklama yeri arayanlar adını Çeşme yöresinde çıkan, genellikle açık renkli, hafif gözenekli, bir tür çökelti taşı olan Alapietra’dan alan bu otel size istediğiniz her şeyi sunmaya hazır.

Bu otelde doğal meyvelerden yapılmış ev reçelleri, egenin en özel zeytinleri, organik domates ve salatalıklar sofranızı zenginleştirecek. Ayrıca otele özgü Boşnak böreği ile enfes tatlar keşfedeceksiniz.