Sözcü Plus Giriş

“Amacımız kadına şiddete karşı ‘dur’ demek”

Erkek giyim markası Tudors Gömlek, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Hayır Günü'nde erkekleri bilinçlendirmek için harekete geçti. Markanın tüm çalışanları, ‘Kadına Şiddete Hayır’ yazılı tişörtleri giyip çalışacak.

null
Güncellenme: 12:21, 24/11/2017
“Amacımız kadına şiddete karşı ‘dur’ demek”

Birleşmiş Milletler tarafından alınan kararla 25 Kasım ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' herkesi bilinçlendirmeyi hedefliyor. Dünyanın her yerinde görülen kadına yönelik şiddete dur demek için erkek giyim markası Tudors Gömlek de harekete geçti. Tudors Gömlek’in tüm mağazalarındaki tüm çalışanlar, ‘Kadına Şiddete Hayır' yazılı tişörtleri giyip, çalışarak tüm erkeklere toplumsal mesaj verdi.

AMACIMIZ ŞİDDETE ‘DUR’ DEMEK

Tudors Gömlek CEO'su Yaşar Ayaydın, kadına yönelik her türlü şiddete karşı farkındalık yaratarak dikkat çekmeyi hedeflediklerini belirterek “Erkek moda dünyasında yer alan bir marka olarak kadına yönelik şiddet konusunda erkekleri bilinçlendirmek ve dikkatlerini çekmek için tüm mağazalarımızda ve merkez binamızda tüm personelimiz ‘Kadına Şiddete Hayır' tişörtleriyle hizmet verdik. Amacımız kadına ve her türlü canlıya karşı şiddete ‘dur’ demek. Bir erkek markası olarak erkeklere sesleniyoruz, kadına yönelik şiddete hayır diyoruz. Bu bizim için ilk adım oldu. Bu bilinçlendirme hareketimizi bir üst noktaya taşıyarak tüm Türkiye'deki tüm tüketicilerimizle büyük farkındalık yaratarak, şiddete hayır dedirtmek istiyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:09:18,