Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ananasın faydaları
Ananasın faydaları
İçme suyuna ananas eklemek hem sağlığınız hem de güzelliğiniz açısından büyük faydalar sağlıyor.
Yaşam 12 Nisan 2017 - 14:36

VÜCUDU TEMİZLİYOR

Ananasın posasında yer alan enzimler, vücutta oluşan kötü parazitleri ve enzimleri yok ediyor. Her gün suyun içerinse dilimlediğiniz ananasların suyunu içmek vücudunuzdaki kötü parazitleri yok etmeye yardımcı oluyor.

shutterstock_282756890-custom

TROİD HASTALIKLARINDAN KORUYOR

Ananasın içerdiği enzimlerden biri olan bromelain, iltihap söktürücü ilaçların yapımında kullanılıyor. Ananas dilimlerinden oluşan bir bardak su hem iltihap söktürüyor hem de sizi tiroid hastalıklarından koruyor.

shutterstock_283579040-custom

KİLO VERDİRİYOR

Ananas dilimlerinden oluşan suyu düzenli olarak içmek tokluk hissi veriyor ve gün boyu tok kalmanızı sağlıyor. Bu nedenle ananas suyu ile acıkmadan kolayca sağlıklı ve hızlı kilo verebilirsiniz.

shutterstock_521217673-custom

DİŞ PLAKLARINDAN KURTARIR

Ananas yüksek miktarda bromelain maddesi içerir. Suyla beraber tüketilen ananas dişlerinizdeki plak oluşumlarını yok eder. Böylelikle dişleriniz daha sağlıklı ve estetik durur.

shutterstock_549325072-custom

GÖZ BOZUKLUKLARINI İYİLEŞTİRİR

Ananas, vitamin açısından zengindir ve göz bozukluklarını iyileştirir. Bu da her sabah ananas suyu içmeniz için bir diğer mantıklı nedendir.

shutterstock_572083087-custom