Anıtkabir 100 kadının topuk sesiyle inledi

Anıtkabir’i ziyaret eden GAGİKAD üyeleri, “Kurtuluşumuzun ve ‘Gazi’ unvanı ile onurlandırışınızın 100.yılında Gaziantep’ten; ilim, fen ve iş sahibi 100 kadın ile birlikte huzurunuzda olmanın heyecan ve gururu içindeyiz” diye konuştu.

Anıtkabir 100 kadının topuk sesiyle inledi

Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği (GAGİKAD), Gaziantep'in kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla 100 Gaziantepli kadınla Anıtkabir'i ziyaret etti. Dernek Başkanı Dr. Beril Özlem Leylek, “Anıtkabir özel defterine, ‘Türkiye Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa edecek eğitimli evlatlar yetiştirdiğimizi size iletmek isteriz' yazdık” dedi. Bugüne kadar Gaziantep'ten okullar dahil Anıtkabir'e bu tür büyüklükte bir gezinin gerçekleşmediğini belirten  Leylek, “Bu ziyaret gündeme geldiğinde Gaziantep'li kadınlarımızda öyle bir özlem varmış ki herkes ‘Ben gitmek istiyorum' diye adeta birbirleriyle yarıştı. Okullar dahil, hiçbir STK'nın yapmadığını biz girişimci kadınlar olarak yaptık. Gaziantep'e sahip çıktık” dedi.

Dr. Beril Özlem Leylek

O GURURU ANLATTI

GAGİKAD Başkanı Beril Özlem Leylek Anıtkabir ziyareti sırasında yaşadıkları heyecan ve gururu HaftaSonu SÖZCÜ'ye şöyle anlattı: “Daha önce çok sayıda Anıtkabir ziyaretinde bulundum. Ama, bu sefer şeref defterini yazarken gözlerim doldu. Deftere kendi el yazımla, ‘Biz Atatürk sevdalısı gençler yetiştiriyoruz Sayın Atam' diye yazdım. Merdivenlerde hepsi siyah giyimli 100 kadının topuk sesleri yükseldi.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş GAGİKAD heyetini ziyaret etti.

GAGİKAD heyetini Anıtkabir ziyareti öncesi kahvaltıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ziyaret etti. GAGİKAD'ın Anıtkabir ziyaretini çok önemsediklerini ve organizasyonun Türk kadınları adına örnek teşkil ettiğini ifade eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Gaziantep'te Atatürk sevdalısı böyle güçlü kadınların olması bizi mutlu ediyor. Türk kadınları adına da umutlandırıyor. İş hayatında aktif, ülke ve ev ekonomisine destek veren sizin gibi güçlü kadınlarla tanışmaktan onur duydum” dedi.

Loading...