Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ankara’da vatandaşlardan ‘Parklar Muharrem İnce’yi konuşuyor’ etkinliği
Ankara’da vatandaşlardan ‘Parklar Muharrem İnce’yi konuşuyor’ etkinliği
Seçim sürecine yurttaşların ilgisi günden güne artıyor. Toplumsal muhalefetin bir yansıması olan park buluşmalarında bu kez gündem Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce. İlki Ankara'da yapılan park buluşmalarında yurttaşlar Türkiye'yi ve sorunlarını tartışıp, önerilerini İnce'ye iletmek üzere mektuba dönüştürdü.
Mustafa Büyüksipahi
Yaşam 12 Haziran 2018 - 18:10

Toplumsal muhalefetin bir yansıması olarak ilk kez Gezi’de ve sonrasında ortaya çıkan park buluşmaları bu kez Muharrem İnce için yapılıyor… Etkinliğin birincisi Ankara Etimesgut İlçesi Eryaman 3. Etap Karaca Parkı’nda gerçekleştirildi. Buluşmada katılımcılar Türkiye’yi ve sorunlarını tartıştılar…

parklar-2

Katılımcıların çoğu büyük sorunun ekonomide olduğunu söylerken, bir grup ise Türkiye’nin çözülmesi gereken en önemli sorununun terör olduğunu belirtti.

‘Parklar Muharrem İnce’yi Konuşuyor’ toplantılarının çoban ateşini CHP eski PM üyesi ve 2014 Etimesgut CHP Belediye Başkan Adayı Memet Yula yaktı… Yula; “Muharrem İnce’nin yaratmış olduğu büyük toplumsal mutabakat partiler üstü bir birliktelik ve sinerjiye dönüştüğü. Bölgemizde oturmakta olan ve bu sürece bir şekilde katkı sunmak isteyenlerle hem süreci tartışıyoruz hem de yaptığımız tespitleri Muharrem İnce’ye iletiyoruz. Yağış olmasına rağmen çok sayıda Etimesgutlu’nun katılması 24 Haziran’da bu işin tamam olduğunun göstergesidir” dedi…

parklar-3

Karaca Parkı’ndaki buluşma saat 21.00’de başlayıp gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. Çok sayıda kişinin katıldığı etkinliğin sonunda Muharrem İnce’ye iletilmek üzere bir mektup yazıldı. Mektupta çözülmesi gereken sorunlar ve çözüm önerileri kısa başlıklar halinde sıralandı.

‘Parklar Muharrem’i konuşuyor’ etkinliği yarından itibaren Türkiye’nin dört bir yanındaki semt parklarında gerçekleştirilecek. Halkın yakıcı sorunları her kesimden insanın katılımı ile birinci ağızdan Muharrem İnce’ye iletilecek.

Son güncelleme: 17:10 - 17.08.2018