Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
En anlamlı ve resimli Anneler Günü mesajları! Anneler Günü sözleri ve mesajları…
En anlamlı ve resimli Anneler Günü mesajları! Anneler Günü sözleri ve mesajları…
Çocukları uğruna tüm zorluklara göğüs geren, onlara bitip tükenmeyen sevgi ve şefkatle kucak açan annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun. Bir yandan varlık sebebimiz olan annelerimiz için hediye arayışına girerken diğer yandan da Anneler Günü mesajları veya sözleri ile onlara güzel bir sürpriz yapmak istiyoruz. İşte duygu dolu Anneler Günü mesajları...
Yaşam 12 Mayıs 2019 - 13:46

Bugün Anneler Günü, kutlu olsun… Bu kıymetli günü anneleriyle beraber en güzel sözler eşliğinde geçirmek isteyenler için Anneler Günü mesajlarını derledik. Annelerimiz hayatımız boyunca bizi kollarlar ve bizi olduğumuz gibi karşılıksız severler. Bir çocuk annesi için ne yapsa azdır çünkü anneler çocukları için dünyadaki her tehlikeyi göze alıp ona kol kanat gererler. İşte Annelerimiz ile paylaşabileceğimiz en güzel mesajlar ve sözler…

ANNELER GÜNÜ RESİMLİ MESAJLARI

anneler-gunu
anneler-günü-resimli-mesajları

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

– Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.
– Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.
– Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.
– Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!
– Biricik annem.. Anneler günün kutlu olsun. Her zaman senin küçük bebeğinim..
– Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.
– Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem

ANNELER GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün. Anneler Günü için hazırlanmış bir kutlama pastası. Üzerinde İngilizce olarak “Anneler günü kutlu olsun!” yazmaktadır. Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Anneler Günü dünyada farklı günlerde kutlanır. En geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır.

Son güncelleme: 14:37 - 12.05.2019