Antalya’da bazı ilçeler 5 yıl sonra kar gördü

Antalya'da dün gece yağan kar, kent sakinlerini heyecanlandırdı. Bazı ilçelerde 5 yıl aradan sonra yağan kar, görenlerde büyük heyecan yarattı.

Antalya’da bazı ilçeler 5 yıl sonra kar gördü

Antalya Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü’nün de kar yağışı uyarısında bulunduğu Antalya için beklenen oldu. Dün gece kent merkezinin yanı sıra bazı ilçelerde de kar yağışı etkili oldu. Kar yağışı, merkezde kısa süreli etkili olsa da etraf beyaza büründü.

(FOTO: DHA)

FİNİKE YILLAR SONRA KAR GÖRDÜ

Finike ilçe merkezinde yıllar sonra ilk kez kar yağışı görüldü. Daha önce 1992 ve 2008 yıllarında yağan, son olarak da 2 Ocak 2016 tarihinde görülen kar, Finike merkezinde dün etkisini gösterdi.

Özellikle denizle karanın birleştiği noktada görülen kar yağışı şaşırttı. Finike merkeze bağlı Sahilkent, Hasyurt ve Turunçova mahalleleriyle yüksek kesimlerde yer alan Yazır ve Ernez mahallelerinde de kar yağışı etkili oldu. Bölgede kar yağışı, gündüz ise yerini güneşli ve serin bir havaya bıraktı.

(FOTO: DHA)

TURİZM BELDELERİNDE KAR SEVİNCİ

Antalya’nın turizm beldeleri Manavgat ve Serik’in yanı sıra, Kaş da kar yağışından nasibini aldı. Manavgat ve Serik ilçe merkezinde az miktarda yağan karı görenler, evlerinin pencerelerinden ve balkonlardan izlemeye çıkarken, bazıları ise sokağa inmeyi tercih etti.

Manavgat’ın Titreyengöl sahilinde de kısa süreli kar yağışı etkisini gösterdi. Kaş ilçesinin yüksek kesimlerinde ise şiddetli kar yağışı görüldü.

Öte yandan kentin en fazla kar yağışı görülen ilçelerinden Korkuteli ve Elmalı’da ise yağış yok denecek kadar az oldu.

(FOTO: DHA)

SAKLIKENT’TE KAR KALINLIĞI 1 METREYE ULAŞTI

Antalya’nın yüksek bölgeleri karın en yoğun yağdığı yerler oldu. Kent merkezine 37 kilometre uzaklıktaki Saklıkent Kayak Merkezi’ne aralıksız yağan kar, 1 metre kalınlığa ulaştı.

Zirve tamamen karla kaplanırken, kayak severlere de eşsiz imkan sundu. Birkaç hafta önce ilk yağışı alan ve sezonun ilk kayağının yapıldığı Saklıkent, bu yağış ile birlikte kar stoklarını tamamladı.

(FOTO: DHA)

“KAR GÖREN MASUM BİR BELEDİYE BAŞKANINI GÖRÜYORSUNUZ”

Demre ilçesi Belören ve Çağman mahallelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bölge halkı belediyeyi arayarak yolun kapandığı ihbarını yaptı. Başkan Okan Kocakaya ise belediye ekipleriyle birlikte belirtilen adrese giderek incelemede bulundu.

(FOTO: DHA)

Başkan Kocakaya, “Nispeten sulu kar haline gelmiş, yine de teyakkuz halinde beklemekteyiz” dedi. Daha sonra eline kar alarak oynayan Başkan Kocakaya, “Kar gören masum bir belediye başkanını görüyorsunuz” dedi. (DHA)

Kar kalınlığı 70 santimetreyi geçti, araçlar yollarda kaldı İlginizi Çekebilir Kar kalınlığı 70 santimetreyi geçti, araçlar yollarda kaldı Kar yağdı, balığa talep arttı İlginizi Çekebilir Kar yağdı, balığa talep arttı

 

Loading...