Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Antalya’da sıcaktan bunalan denize koştu
Antalya’da sıcaktan bunalan denize koştu
Antalya'da sıcak havayı fırsat bilenler, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ne akın etti. Sahile gelenler, sosyal mesafe kuralına uyarak, deniz keyfi yaptı.
Yaşam 18 Haziran 2020 - 15:28

Turizm kenti Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili, corona virüsü tedbirleri kapsamında normalleşme adımları atılırken, kalabalıklaşıyor. Hava ve deniz suyu sıcaklığının 25 derece ölçüldüğü Antalya’da, nem oranı ise yüzde 75 seviyelerini gördü. Antalya’da yaşayanlar ile yerli ve yabancı tatilciler, hava sıcaklığını fırsat bilerek, Akdeniz’in mavi sularına girdi. Bazı kişiler, sahil bandında bulunan yeşil alanlarda ailesiyle vakit geçirirken, bazıları da çocuklarıyla yüzdü.

FOTO:DHA

FALEZLERDEN ATLAMALARA KARŞI ÖNLEM

Deniz sezonunun Antalya’da tamamen başlamasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü, Konyaaltı Sahili’ne kıyısı bulunan falezlerden atlayışı önlemek için bekçileri görevlendirdi. Falezlere çıkamayan gençler, denizin içinde yer alan 6 metrelik kayalıklardan atladı. Bekçiler, gün boyu sahildeki asayiş olaylarını önlemek ve bu tehlikeli atlayışa ‘dur’ demek için görev yapmaya başladı. Sıcak havaya rağmen ağızlarından maskelerini çıkarmayan bekçiler, sık sık sosyal mesafeye dikkat edilmesi konusunda da uyarı yaptı.