Antik Roma heykeli satılan en pahalı heykel oldu

Eski bir Roma mermer heykeli olan Hamilton Afrodit, müzayedede satılan en pahalı antik heykel oldu.

Antik Roma heykeli satılan en pahalı heykel oldu

Sotheby’s Müzayede Evi heykelin 2,7 milyon dolara satılacağını tahmin etmişti, ancak heykel 24,6 milyon dolara, tahmin edilenden neredeyse dokuz kat daha fazla bir fiyata satıldı.

Şimdiye kadar rekor, 2010 yılında 23,8 milyon dolara satılan bir Roma mermer büstüne aitti. Robb Report’a göre, beş teklif sahibi, Sotheby’s Londra’daki canlı satış sırasında ürün için 20 dakikalık bir mücadele verdi.

MS birinci veya ikinci yüzyıldan olduğuna inanılan heykel 1949’dan beri kamuya açık değildi. 140 yıldan fazla bir süredir 8. Hamilton Dükü’nün İskoçya’daki malikanesinde bulunuyordu.

1920’de mermer parça el değiştirdi ve Londra merkezli Spink & Son aracılığıyla Amerikalı yayıncı William Randolph Hearst’ün mülkiyetine geçti. Ardından da yaklaşık otuz yıl sonra, onu bu yılki müzayedeye koyan bir New York sanat satıcısına satıldı.

Albert Einstein'ın notları 13 milyon dolara satıldı İlginizi Çekebilir Albert Einstein'ın notları 13 milyon dolara satıldı Apple'ın ilk bilgisayarı 400 bin dolara satıldı İlginizi Çekebilir Apple'ın ilk bilgisayarı 400 bin dolara satıldı Harry Potter'ın nadir bir kopyası bu defa gerçek Harry Potter tarafından satıldı İlginizi Çekebilir Harry Potter'ın nadir bir kopyası bu defa gerçek Harry Potter tarafından satıldı
Loading...