Arkadaşları onunla alay etti, o hepsine örnek oldu

Özel birey Cembey 'Ben gitar çalmak istiyorum' dediği anda arkadaşlarının hem engeli, hem de kilosuyla dalga geçmesi üzerine kendisini müziğe adadı. Çelik, okuma yazma öğrenmeden önce gitar çalmayı öğrendi.

Arkadaşları onunla alay etti, o hepsine örnek oldu

22 yaşındaki özel birey Cembey Çelik, çaldığı enstrümanlarla okulun gözdesi oldu. Kendisini sokak sanatçısı olarak tanımlayan Cembey Çelik, arkadaşlarının kendisiyle alay etmesi üzerine müziğe başladı.

Hem kiloları, hem de engeli sebebiyle müziğe olan tutkusunun arkadaşları arasında alay konusu olmasından dolayı hırslanan Çelik, gitar çalmayı öğrendi. Okuma, yazmadan önce gitar çalmayı öğrenen Cembey Çelik, bu alanda kendisini çok geliştirdi.“GİTAR ÇALARKEN OH BE DİYORUM” 

Tüm parçaları çalabildiğini dile getiren Cembey Çelik, “Enstrüman olarak sadece gitar, flüt ve biraz da darbuka çalıyorum. Klarneti çok öğrenmek istiyorum. Klarnet sesine hayranım ama onu öğrenmeme daha biraz var. Aynı zamanda tüm bunların yanı sıra bağlama da çalabiliyorum. Gitar çalarken, “oh be, kendime geldim” diyorum. Beni çok rahatlatıyor, sanatla ilgilenmemi sağlıyor. Bu enstrümanları çalmak zor değil aslında başarırsan yaparsın, başaramazsan da Allah’ın takdiridir” dedi.

“DALGA GEÇTİLER” 

Cem Karaca, Barış Akarsu gibi ünlü sanatçıların parçalarını çalabildiğini kaydeden Çelik, şu ifadeleri kullandı:

“Müzik sevgisi ile okula gittim ve okulda benimle dalga geçtiler. ‘Yapamazsın’ dediler, bende ‘yaparım’ dedim. Evime gittim ve şansıma evimize bir gitar geldi. Bende gitarı elime aldım ve çalmaya başladım. Ardından okula gittim, okulda da çaldım. Bunlardan sonra sanatçı oldum, Allah’a şükür. Gitar çaldığımı görünce benimle dalga geçtiler, gitar çaldığımı görünce “vay be, nasıl da öğrenmiş. Daha okumayı bilmiyor” dediler. Bundan sonra sokak sanatçılığına devam edeceğim. Buradan da bir çağrı yapmak istiyorum. Ben sokakta gitar çalmak istiyorum, belediye zabıtaları lütfen bana izin versin, yardımcı olsun. ”

Dede ve torunun engellilere umut olan kapakları bulundu İlginizi Çekebilir Dede ve torunun engellilere umut olan kapakları bulundu