Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aşk geçici bir hastalıktır
Aşk geçici bir hastalıktır
Cuma günü vizyona giren ‘Bekar Bekir’ adlı filmin başrol oyuncuları İrem Derici, Bektaş Erdoğan ve Merve Sarıtaş ile buluştuk. Rüyalarının kızıyla evlenmek isteyen Bekir’in hikayesinin anlatıldığı filmde İrem Derici, genç adamın akıl hocası olarak karşımıza çıktı. Özel hayatında çalkantılı günler geçiren Derici aşk hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu: “Dışardan akıl vermekle olacak iş değil aşk. Bana göre aşk, geçici bir hastalıktır.”
Yüksel ŞENGÜL
Yaşam 2 Eylül 2017 - 02:24

– Öncelikle sosyal medyada ve sokak reklamlarında gördüğümüz Bekar Bekir'i oynayan Bektaş Erdoğan'ı tanıyalım mı?
Bektaş Erdoğan: Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü mezunuyum. Üç yıldan bu yana M.A.R.K.A. Reklam Ajansı'nda reklam yazarı olarak çalışıyorum. Üniversite yıllarımda Issız Adam'a inat biz de Kızsız Adam adlı bir filmi çekmiştik. Aklımda oyunculuk yoktu. Patronum Hulusi Derici sağ olsun, Bekar Bekir adlı bir senaryo yazmış, yapımcısı da oldu ve başrolü bana verdi. Filmde anlatılan gerçekten de benim. Dolayısıyla bu film gerçektir, organiktir

iro

– Yıllar yılı gerçekten de tek bir kız bile tavlayamadın mı?
Bektaş Erdoğan: Evet, hayatım boyunca kız tavlayamadım. Sayısız platonik aşkım oldu. İstinye'de Kız Meslek Lisesi vardı. Oradaki 160 kıza arkadaşlık teklif ettim, biri bile teklifimi kabul etmedi. Bu da bir rekordur. Ancak evlilik programlarına asla katılmadım.

– İrem Derici ile birlikte kamera önüne geçtin, Neler söylemek istersin?
Bektaş Erdoğan: İrem Derici'nin ‘Evlenmene Bak' adlı şarkısının klibinde de oynadım. Derici, filmde akıl hocam oldu, kız tavlamam için taktikler verdi.

MÜZİKALDE OYNAMAK iSTiYORUM 

– İrem Derici rolüyle ilgili neler söylemek ister?
İrem Derici: Bekir'e filmde kız tavlaması için taktikler verdim. Çok saf, çok temiz bir erkek Bekir. Sinema seyircisi onu çok sevecek, çok gülecek. Bekir, annesiyle birlikte yaşayan ve yılmadan, yorulmadan gerçek aşkı arayan müzmin bir bekardır. Onun bu haline üzülen mahalleli aralarında para toplayıp, evleneceği kızı bulması için onu lüks bir otele tatile yollar. Tesadüf bu ya, biraz kafa dinlemek, paparazilerden kaçmak isteyen İrem Derici de aynı oteldedir. Bekir'le ben tanıştıktan sonra filmin komedi dozu iyice artıyor.

5

– Gerçek hayatta da filmdeki gibi aşk konusunda akıl hocalığı yaptığın arkadaşların oldu mu?
İrem Derici: Aşk hem çok basit hem de çok karmaşık bir konudur. Dışardan akıl vermekle olacak iş değildir. Bana göre aşk, geçici bir hastalıktır.

– Oyunculuğa böylece ilk adımı attın…
İrem Derici: Doğrusu filmde oynamaya hiç niyetim yoktu. Ancak babam senaryoyu verdi, okuduğum zaman çok hoşuma gitti. Bu filmde mutlaka olmalıyım dedim. Onca konserler arasında Bekir'e de zaman ayırdım. Çekimler eğlenceliydi. Filme gidenlere en az 20-25 kahkaha garanti ediyorum.

– Bundan sonra da oyunculuğu düşünür müsün?
İrem Derici: Beğendiğim, sevdiğim projeler olursa oyunculuğa devam edebilirim. Ancak bir müzikal hayallerimi süslüyor. ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası' gibi müzikaller rüyalarımı süslüyor. Bir gün mutlaka öyle bir müzikalde olmayı çok istiyorum.

RÜYA KIZ OLMAK BENi  MUTLU ETTi 

– Merve senin rolünden bahsedelim biraz…
Merve Sarıtaş: Bekir'in rüyalarındaki kızı oynuyorum. Film benimle başlıyor, benimle bitiyor. Rüya kız olmak beni çok mutlu etti. Sürpriz bir finali var ama bunu da sinemaya gidenlere bırakalım. Filmi izleyen herkes hem Bekir'e gülecek hem de ‘Yazık bu çocuğa, mutluluk onun da hakkı' diyecek.

_mg_0731

– Bekir gibi bir sevgilin olabilir mi?
Merve Sarıtaş: Bekir çok saf ve temiz kalpli birisi. Neden olmasın… Bekir gibi bir sevgilim olsun isterdim.

– Senin rüyalarını süsleyen erkek var mı?
Merve Sarıtaş: Platonik aşk bana göre değil. Ben daha gerçekçiyim. Rüyalarıma giren erkek olmadı. Ancak Brad Pitt'i beğenirim. Kalbimdeki aşkın adı oyunculuk. Bu arada itiraf etmeliyim ki, bugüne kadar hiç evlilik teklifi almadım (gülüyor) ve bugüne kadar bana evliliği düşündürecek bir erkek de çıkmadı.

Bu film benim kısmetimi açacak

– Rüyalarının kızını buldun mu?
Bektaş Erdoğan: Aşkta kazanamadım ama sinemada kazanırım inşallah… Filmden sonra gerçek aşkı mutlaka bulacağıma inanıyorum. Bu film benim kısmetimi açacak

_mg_0655

– Bundan sonra oyunculuk devam edecek mi?
Bektaş Erdoğan: Yapımcım ne derse o olur. Dilerim ‘Bekar Bekir'in ikincisini de çekeriz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.