Sözcü Plus Giriş

‘Aşkı hep hikayelerde dinledim’

‘Fazilet Hanım ve Kızları’ dizisinde zengin ve şımarık Sinan Egemen karakterine hayat veren Alp Navruz, geçtiğimiz hafta rol aldığı bir sahne gerçekçi olsun diye cama hızla vurunca bileği kesildi. Hastaneye kaldırılan genç oyuncunun sağlık durumu iyi… Navruz’la rolünü, oyunculuğu ve aşkı konuştuk.

Yüksel ŞENGÜL
Güncellenme: 05:08, 18/11/2017
‘Aşkı hep hikayelerde dinledim’

– Sinan Egemen rolüne nasıl hazırlandın?

Sinan Egemen canlandırması çok zevkli bir karakter. Gerçek hayatta onunla örtüşen hiçbir yanım yok. Bu durum Sinan'ı kamera önüne taşırken bana büyük keyif veriyor. Her zengin insan şımarık değildir elbette. Sinan artık olgunlaşma döneminde ve aşk onu olgunlaştırıp değiştiriyor. Seyirci yeni Sinan'ı tanıdıkça ona kanı daha çok ısınacak. Dizide ailenin küçük oğluyum.

alp-1

– Dizide büyük bir aşk hikayesinin de kahramanısın… Peki yaşadığı aşk Sinan'a iyi gelecek mi?

Sinan'a Fazilet Hanım'ın büyük kızı Hazan'la (Deniz Baysal) yaşadığı aşk çok iyi gelecek. Tıpkı bir erkeğin askere gidip değişmesi gibi…

– Askere gittin mi?

Yok, henüz gitmedim. Yüksek lisans yapıyorum ama zamanı gelince vatan borcumu ödeyeceğim elbette.

Aşk kapımı çalmadı

– Hiç aşık oldun mu?

Yıllardır aşkı arkadaşlarımın anlattığı aşk hikayelerinden dinlerim. Dinlediğim bu hikayelere dayanarak bugüne kadar hiç aşık olmadığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Aşk sandığım beraberliklerim oldu ama gerçek aşkla henüz karşılaşmadım. Aşk kapımı çalmadı ama bir gün mutlaka çalacak.

alp-6

– Peki oyunculuk aşkı nasıl başladı ve gelişti?

Üniversite yıllarına kadar okullarda hep tiyatro kollarında görev yaptım. Menajerim olunca oyunculuk eğitimine de ağırlık verdim. Cihan Ünal'dan Altan Erkekli'den diksiyon ve oyunculuk dersleri aldım.

Psikopat rolü oynamak istiyorum

-Hayalinde nasıl bir karakter canlandırmak var?

Artık zengin ve şımarık karakter rollerini kabul etmeyeceğim. Mesela bir psikopat katil rolü olabilir…

– Oyunculuk dışındaki iki vazgeçilmezinden biri şiir… Kaç yaşından beri şiir yazıyorsun?

Ben bir kitap kurduydum. Şiir kitapları da beni şiir yazmaya yöneltti. Ayrıca edebiyat öğretmenlerim şiir konusunda beni teşvik etti. Ben içime kapanık biriydim ve kendimi şiir yazarak ifade ediyordum. Hâlâ da öyleyim. İnsanla dertleşmek yerine kağıtla dertleşmek bana daha cazip geliyor. Hatta bir şiir kitabım olsun istiyorum.

– İkinci büyük tutkun ise spor…

Yüzme, fitness ve crossfit yapıyorum. En büyük sevdam spor. Formda kalmak ve fit olmak için spor çok önemli. Estetik bir iş yaptığım için spor hayatımda daima olacak. Dizi setinde çekim aralarında bile spor yapıyorum. Şeker, tuz ve yağdan uzak duruyorum.

Yayınlanma Tarihi:04:29,