Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bahçeli’nin tepki gösterdiği robot Sophia’dan Türkiye’ye mesaj
Bahçeli’nin tepki gösterdiği robot Sophia’dan Türkiye’ye mesaj
Suudi Arabistan'ın vatandaşlık verdiği ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tepki gösterdiği robot Sophia, Türkiye'yi ziyaret etmeye hazırlanıyor. Sophia, ziyaret öncesi bir video mesaj gönderdi. 
Yaşam 22 Mart 2018 - 17:53

Sophia, dünyanın vatandaşlık alan ilk insansı robotu… Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Komite üyesi… Öyle ki, teknoloji karşısındaki hayranlık ve korkunun şimdilerde paratoneri. Sophia, 19 Nisan'da, 5'incisi düzenlenecek Marketing Meetup'a konuk olacak. İlk kez Türkiye'ye gelecek olan Sophia, ziyareti öncesi Türkiye'ye bir video mesaj iletti. Sözlerine ‘merhaba Türkiye' diye başlayan Sophia, mesajında ilk kez Türkiye'ye geleceği için çok heyecanlı olduğunu söylüyor.

İNSANLIĞA HİZMET ETMEK İSTİYOR

Hanson Robotics ve Las Vegas Üniversitesi tarafından geliştirilen; son olarak eklenen ünitelerle tam bir bedene kavuşan Sophia, insanlarla yaşamak, insanlığa hizmet etmek, yaşlılara yardım etmek, çocuklara öğretmenlik yapmak istediğini söylüyor. Her türlü insan duygusunu mimiklerle ifade edebilen Sophia, bu ifadelerin arkasındaki duyguları, sahip olduğu yapay zeka ile de öğrenebiliyor.