Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bak postacı gelmiyor, biriktiriyor!
Bak postacı gelmiyor, biriktiriyor!
İtalya'nın Vicenza kentinde yaşayan bir postacının sekiz yıldır, postaları sahiplerine teslim etmeyip biriktirdiği ortaya çıktı.
Yaşam 31 Ocak 2018 - 07:39

İsmi açıklanmayan 56 yaşındaki Napolili postacının evinde ve garajında, 2010 yerel seçimlerine ait kampanya broşürlerinin yanı sıra çok sayıda fatura, vergi formu, mektup gibi dökümanlara rastlandı. Postacı, geri dönüşüm alanında çalışan gönüllülerin dikkati sayesinde yakayı ele verdi.

POLİSE HABER VERİLDİ

Bir depodan çıkan malzemeyi geri dönüşüme hazırlayan gönüllüler, İtalyan posta servisi Poste Italiane’ye ait 25 karton kutu görünce şüphelendi. Polise haber verilmesi üzerine yapılan incelemede deponun eskiden bir postacı tarafından kullanıldığı belirlendi. Postacının evinde ve garajında yapılan aramada da yarım tondan fazla sahibine iletilmemiş posta bulundu. BBC Türkçe’nin haberine göre polisin açıklamasında, 573 kg’lik bu ‘birikmiş postanın’ İtalya’da bugüne kadar ele geçirilenler içinde en büyüğü olduğu belirtildi. Vicenza posta ofisine teslim edilen postaların geç de olsa sahiplerine teslim edileceği açıklandı.

“AZİZ İLAN EDİLMELİ”

Yaşanan gelişmelerin ardından sosyal medyada günün konusu haline gelen postacı hakkında dikkat çekici yorumlar yapıldı. Kimileri, postaları çalan memurun yıllarca yakayı ele vermemesini denetimsizliğe bağlarken kimileri de “Bunun neresi haber? Bizim postalar da ya gelmiyor ya da açılmış olarak geliyor” gibi ironik yorumlarda bulundu. Bazı sosyal medya kullanıcıları da, bankalardan ve vergi idaresinden gelen taahhütlü mektupları teslim etmediği için postacının “Aziz” ilan edilmesi gerektiğini yazdı.