Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Başarının tek ölçüsü karne değil
Başarının tek ölçüsü karne değil
Okullarda yarıyıl tatili iki gün önce başladı. Kimi çocuklar takdir, teşekkür gibi başarı belgeleri alırken kimileri de aldığı düşük notlar yüzünden üzüldü. Ancak ailelere karnenin başarının tek ölçüsü olmadığını hatırlatmakta fayda var. Rehberlik Danışmanı Özde Gül Şen, öğrencilerin verimli ve eğlenceli bir yarıyıl geçirmeleri için velilere tavsiyelerde bulundu.
Yaşam 21 Ocak 2018 - 05:10

Geçmişe değil geleceğe odaklanın

Karne çocukların geçmiş oldukları sınavlar için bir akademik başarı sonucudur fakat çocukların gerçek potansiyel ve yetenekleri bununla sınırlı değildir. Gelişim döneminde olan çocuklarımız gün geçtikçe gelişen zihinsel faaliyetleri ile ileriki dönemlerde birçok etkinlikte ve derste başarı gösterebileceklerdir. Çocuklardan potansiyellerinin üzerinde üstün çabalar beklemek onlar adına özgüven kırıcı olabilir. Geçmişe değil geleceğe odaklanarak yapılan çalışmaların daha iyi sonuçlar vereceği yönünde çocukları desteklersek, başarılı olacaklarına emin olmalarını sağlarız.

shutterstock_49965208

Programlı olmak motivasyonu artırır

Tatilde çocuğunuzun sürekli ders çalışmasını beklemek doğru olmaz. Hazırlanan programa göre yarıyıl ödevlerini, kitap okuma saatini ayarlamak ve o programa göre ilerlemek çocuğun motivasyonuna yardımcı olacaktır.

shutterstock_497729704

Eğlenceli sportif faaliyetler

Karne hediyesi olarak verilen sözler gerçekleştirilmesi zor olan vaatler olmamalı. Çocukların karşısına konulan pahalı ödüller, onların başarısı ile birlikte fiyatının artacağı ödüllere dönüşmesine sebep olur. Enerjiyi atmak ve rahatlamak adına yapılan sportif faaliyetler çocuk için arınma etkisi yaratacaktır.