Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Basının ne demek olduğunu bilenlerdenim
Basının ne demek olduğunu bilenlerdenim
Sunuculuk, şarkıcılık ve oyunculuk derken, Selen Görgüzel Alkan on parmağında on marifet isimlerden biri… “Hayatta aldığım en doğru karar kızımı doğurmak ve Hamdi ile evlenmek” diyen Alkan’ı daha yakından tanımanızı istedik ve kendisiyle samimi bir sohbet yaptık…
Edda SÖNMEZ
Yaşam 8 Temmuz 2017 - 23:55

Aşk doğal gençleştirici krem

– Aşık olunca nasıl bir kadın oluyorsunuz?
Mutlu bir kadın oluyorum çünkü aşk doğal gençleştirici krem. Bir kadın mutluysa ve güzelse bilin ki aşıktır. Sağ olsun Hamdi'yle çok güzel bir aşk yaşamak bana nasip oldu. “Aşk nedir?” derseniz “Hamdi” derim. İlişkilerde maalesef insanlar anlayışsız davranıyorlar ve çabuk sıkılıyorlar. Eskiden büyüklerimiz bir yastıkta 40 yıl yaşlanmak diye bir tabir kullanırdı. Maalesef şimdi bir-iki senede ilişkiler tükeniyor.

dsc_1797_pp-2

– ‘Türk Malı' dizisi sezon finali yaptı ama reyting sorunu yüzünden yayından kaldırıldı diye haberler çıktı. Bu konuda ne diyeceksiniz?
Bunu söyleyen insanların reyting hesaplamasını bilmiyor olması lazım. Üç reyting kategorisine birinci başlamış bir diziyiz. Hem de çok yüksek bir reytingle. İşimize güzel başladık ve öyle de devam ettik. Şimdi de tatile girdik.

– Dizide canlandırdığınız karakter Şehnaz'la Selen Görgüzel ne kadar benziyor?
Benim Şehnaz dizinin tek kötü karakteri. Benimle özdeşleşen hiçbir tarafı yok ama oynarken çok eğleniyorum. Aslında haklarını arayan bir kadın o fakat hikaye beni mecburen kötüleştiriyor.

Zayıfladıktan sonra Jean Reno'ya benzedi

– Hamdi Bey'in en çok nesi sizi etkiledi?
Zaten canlı seven bir yaradılışım olduğu için, karşıma aynı şekilde sevgi besleyen bir yürek, ruh, kalp çıkınca otomatik olarak ruhlarınız birbirini sarıyor. Bunun için özel bir arayışa gerek yok; o ruhlar birbirini buluyor. Hamdi Bey'in sevgi dolu olması beni çok etkiledi. Hâlâ da etkiliyor; bir de zayıfladıktan sonra oyuncu Jean Reno'ya benzedi.

cok-kucuk-imzaya

Hiç görmediğiniz bir Hamdi Alkan'la karşılaşacaksınız

– Gündeminizde yeni projeler var mı?
Bir Arap kanalından ‘Aşk Okulu' diye bir teklif geldi. Onlarla görüşme halindeyim. Bir diğer projem de kaleme aldığım hikaye.

– O hikayenin başrolü için kimi hayal ediyorsunuz?
Hamdi'yi hayal ederek yazdım. İstemem seyirciyi ağlatmayı ama ciddi ciddi ağlayacaklar çünkü Hamdi Alkan çok önemli aktör. Bu projede hiç görmediğiniz bir Hamdi Alkan'la karşılaşacaksınız. Bu haberi ilk kez size veriyorum. Hikayeme çok güveniyorum; kime anlattıysam ağladı. Normalde insanlar Hamdi'nin bana torpil yapacağını bekler ama bu kez ben Hamdi'ye rol yazıp onu oynatacağım.

– Bu fikir nasıl ortaya çıktı?
Bir gün Hamdi'nin haber izlerken ağladığına şahit oldum ve dedim ki “Bu ağlayan adamı Türkiye görmeli”. Ondan sonra da başladım yazmaya.

Gazeteciler olmasa toplum bunalıma girer

– Gazetecilik mesleği konusunda sizin de tecrübeleriniz var. Gazetecilik hakkında neler söylemek istersiniz?
Bu işe ilk TGRT'de, kamera arkasında başladım. Dolayısıyla basının ne demek olduğunu iyi bilenlerdenim. Siz gazeteciler olmasanız toplum bunalıma girer.

dsc_1948_pp-2

 – Gazeteciliğe dair bir anınızı bizimle paylaşmanızı istesek?
TGRT'deyken Bekir Hazar “Galatasaray'la ilgili bir haber getir” dedi. O zamanlarda Galatasaray’da kaleci Hayrettin problemi var. Bütün muhabirler basın toplantısında Ergün Gürsoy'dan laf almaya çalışıyor. Ben de Ergün Bey’e “Burada basına ayrılmış tuvalet yok. Metin Oktay Tesisleri'ne kadınlar için bir tuvalet yaptırmak ister misiniz?” dedim. Metin Oktay Tesisleri'ne tuvalet yapıldı ve ben TGRT'nin kadrolu elemanı oldum.

dsc_1897_pp-3

Beni kızım büyüttü 

– Kızınızla ilişkiniz nasıl?
Ben 20 yaşında anne oldum. Beni kızım büyüttü ve erken yaşta olgunlaşmama sebep oldu. Kızım İlknaz bu sene 18 yaşını doldurdu. Bilkent Üniversitesi'nde iç mimarlık eğitimi alıyor. O benim en yakın arkadaşım. Hayatta aldığım en doğru iki karar kızımı doğurmak ve Hamdi ile evlenmek.

– Çocuk sahibi olmayı düşünüyor musunuz?
Varsa doğacağı olur ama böyle bir plan yok şimdilik. Çok yoğun çalışıyoruz ve üç tane kızımız var.

Son güncelleme: 07:47 - 09.07.2017