Sözcü Plus Giriş

Bavul deyip geçmeyin!

Her tatil kendi içinde çok özeldir. Unutulmaz güzel birer anı haline gelene dek tadını çıkartmak gerekir.

null
Güncellenme: 01:04, 18/08/2016
Bavul deyip geçmeyin!

Her tatil kendi içinde çok özeldir. Unutulmaz güzel birer anı haline gelene dek tadını çıkartmak gerekir. Aradığınız bazı şeyleri bavulunuzda bulamamak ise zaman zaman bir tatili kabusa çevirebilir. O nedenle Kurban Bayramı'nda çıkacağınız tatili planlama konusunda ne kadar hassas davrandıysanız, bavulunuza da aynı özeni göstermelisiniz…

· Planlı davranmazsanız, iş yoğunluğu, çocuklarla ilgili koşuşturmalar derken bavul hazırlamak için geniş bir zaman bulamayabilirsiniz. O nedenle yolculuğa çıkmadan en az 12 saat önce bavul hazırlamak için kendinize vakit ayırın. Yolculuk iş sadece bavulunuzu alıp yola çıkmaya kalsın.

6

· Tatile çıkacak tüm aile bireylerinin sağlık sorunlarını gözden geçirip, gideceğiniz yerde problem yaşamamak için gerekli önlemleri alın. Örneğin; minik kızınızın ya da oğlunuzun ağrıyan dişini hekime göstermemek tüm tatilinizi zehir edebilir.

· Bavulunuza ilk koyduğunuz objelerden biri şarj gibi iletişime yönelik teknolojik aletler olsun. Çünkü tatil için nereye gitmiş olursanız olun, yakın çevreniz bu mutlu zamanlarınızda sizden mutlaka haber almak isteyecektir.

· Gideceğiniz mekanın özelliklerine göre seçmiş olduğunuz kıyafetleri bavula yerleştirirken, kısıtlı zamana bir de ütü yapmayı sığdırmak zorunda kalmamak için giyeceklerinizi önce ütüleyin sonra bavula buruşmayacak şekilde yerleştirin.

· Maddi bir sorun yaşamamak için kredi kartı nakit para ve gerekiyorsa döviz anlamında hazırlıklı olun.

· Ailece çıkılan tatil hatıraları ömür boyu anılacak özel anlar olduğundan kameralı telefonlarınızın yanı sıra yanınıza profesyonel bir fotoğraf makinası da almak sizi daha mutlu edebilir.

· Konforlu olmayan ayakkabılar bir ailenin tüm tatilinizi zehir edebilir. O nedenle konforlu ayakkabılarınızı sakın unutmayın.

1

· Bavulu tam olarak doldurmamanız, bu seyahatte satın alacaklarınız için yeniden bavul almanızı da engeller.

· Sıvı taşıdığınız her şeyi özel koruma çantasında taşımak, olası bir kazaya karşı tüm giyeceklerinizi temizlemenizi gerektirecek kazalara karşı sizi korur.

· Aşırıya kaçmamak kaydıyla, size “Keşke yanıma alsaydım!” dedirtecek tüm eşyalarınızı tatile götürebilirsiniz. Keşkelerle geçen bir tatil yaşamak yerine taşımakta biraz zorlanacak da olsanız size 10 gün boyunca yetecek eşyayı yanınızda götürmenizde fayda var.