Sözcü Plus Giriş

Beşlikçi damada nikahta şoke eden takı!

Antalya'da arkadaş ortamlarında cebinden 5 TL'den fazla çıkarmadığı için adı 'Beşlikçi'ye çıkan Halil İbrahim Tanrıkulu'ya nikahta şok... Tanrıkulu'nun arkadaşları yaklaşık bin adet 5 liralık kağıt banknotu birbirine yapıştırıp damada taktı.

Güncellenme: 11:29, 05/07/2021

Antalya'nın Serik ilçesinde dünya evine giren Tanrıkulu çiftine, arkadaşları tarafından ilginç bir sürpriz yapıldı. Takı merasiminde, yaklaşık bin adet 5 liralık kağıt banknotu birbirine yapıştıran damadın arkadaşları, yaklaşık 50 metre uzunluğa ulaşan parayı hep birlikte damada takıp düğün hediyesi yaptılar.

Damadın her ortamda 5 liradan fazla cebinden para çıkarmaması yüzünden bu sürprizi yaptıklarını söyleyen arkadaşları, geceye yaptıkları sürprizle renk kattılar.

50 METRE UZUNLUKTA

Damadın arkadaşlarından Hasan Bora Demir, yaptıkları sürprizle ilgili şunları söyledi:

– Arkadaşımızın bugün düğünü vardı. Lakabı ‘beşlik’tir, bütün düğünlerde sadece 5 lira takar ya da cebine 5 lira sokar. Ortama gittiğimiz zaman 5 lira çıkarır. Biz de düşündük grup olarak 5 liraları birleştirip 50 metre uzunluk oluşturduk.

– Paraları bozdurduk, tek tek iğneyle geçirerek arkadaşımıza sürpriz yapmak istedik, olay bu şekilde başladı. Aslında daha farklı bir şey düşündük mesela horoz bile salmayı düşündük ama rezil olmasını istemedik. Yaklaşık bin adet üzerinde 5 lira vardı, çok abartmayalım sade bir şekilde bırakalım dedik. Tepki çok fazla oldu biz de bu kadar beklemiyorduk.

HEPSİNE GERİ DÖNÜŞ OLACAK

Damat Halil İbrahim Tanrıkulu ise, “Açıkçası şaşırdım, hiç beklemiyordum ama mutlu oldum beni sevdikleri ve değer verdikleri için. Sürpriz yaptılar çok teşekkür ederim. Hepsine geri dönüş olacak yaptıkları. Bu sürprizin nedeni işlerimden dolayı bozuk para lazım bize o yüzden adımız 5 lira kaldı” diye konuştu

Yapılan sürprizi şaşırtıcı bulan gelin Gizem Tanrıkulu ise, “İntikam soğuk yenen bir yemek. Bunun geri dönüşü olacak” dedi. (İHA)

Yayınlanma Tarihi:10:46,