Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Beyin mi kalp mi sorusu yanıtını buldu
Beyin mi kalp mi sorusu yanıtını buldu
Bilim insanları, gerçeklik algısının yaratılmasında kalbin büyük bir rolü olduğunu keşfetti
Yaşam 7 Nisan 2016 - 08:48

Hayatla ilgili aldığımız kararlarda bazen ikileme düşeriz. Bazen kalbimizin sesi dediğimiz sesle çatışan ayrı bir ses vardır içimizde. Peki gerçeklik algısının yaratılmasında büyük rol oynayan kalbin sesini dinleyenler mi yoksa analitik düşünmeyi sağlayan beynini dinleyenler mi kazanıyor?

Bu konuda Harvard Medical School’un da yer aldığı pek çok araştırma var. Cenin halindeyken oluşan ilk organ olan kalp, diğer organlardan daha fazla elektromanyetik alan üretebiliyor ve yüzde 65’i beyinde de bulunan nöronlardan oluşuyor.

HER DURUMDA ANALİTİK KARARLAR VERMEK FAYDALI DEĞİL

Hayat ile ilgili kritik kararlar alırken analitik olmak tavsiye edilmekteydi ancak son araştırmalar bunun her durumda faydalı olmadığını ispatlıyor. Görüşler en iyi yolun farklı durumlarda her ikisine de kullanmak olduğu yönünde.

KALP HAYATI KOLAYLAŞTIRIR

Mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeye yardımcı olduğu açıklanan kalbin, aynı zamanda hayatı kolaylaştırdığı ortaya çıktı. Kalbinin sesini dinleyip hayatına devam edenlerin kendilerini, diğerlerine göre çok daha rahat hissettikleri araştırmanın sonuçları arasında.

Son güncelleme: 12:48 - 07.04.2016
Etiketler