Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bilinmeyen Enler Bölüm 14: Ayı saldırısından nasıl korunuruz?
İlk kez doğaya gitmeye karar veren insanların aklına hep aynı soru gelir. "Bir vahşi hayvanla karşılaşırsam ne yapmalıyım?" Bilinmeyen Enler programının bugünkü bölümünde olası bir ayı saldırısı durumunda neler yapılması gerektiği anlatıldı.
Yaşam 30 Mart 2018 - 14:44

Leonardo DiCaprio’nun başrol oynadığı 2015 yapımı The Revenant (Diriliş) adlı filmdeki ayı sahnesi uzun süre konuşulmuştu… Söz konusu ayılar olunca “ölü taklidi yapın” tavsiyesini hepiniz duymuşsunuzdur. Uzmanlar ise bunun doğru bir yöntem olmadığını söylüyor. Sadece başka hiçbir çareniz kalmadıysa ölü taklidi yapabileceğiniz belirtiliyor. En etkili yöntemlerden biri, videoda izleyeceğiniz İsveçli bir adamın yaptığı… Size yönelmesi durumunda kollarınızı iki yana açarak vahşi hayvan sesi çıkarabilirsiniz. Peki bir ayıdan kurtulmak için en etkili yöntem hangisi? Hepsi ve daha fazlası, Bilinmeyen Enler’in 14. bölümünde sizleri bekliyor.

Son güncelleme: 14:59 - 30.03.2018
Etiketler