Bilinmeyen Enler Bölüm 4: Tarihin akışını değiştiren 3 an

Sozcu.com.tr'nin programı 'Bilinmeyen Enler'; dördüncü bölümünde tarihin seyrini değiştiren anlara odaklanıyor. 'Bilinmeyen Enler', yeni bölümünde etkileri hâlen süren olayları sizlere sunuyor.

Tarihte meydana geldikleri zaman aralığı kısa olsa da günümüzde hâlen etkileri var olan olaylara dair genel bilgiler Sozcu.com.tr’nin programı olan “Bilinmeyen Enler” ile sizlerle buluşuyor. Napolyon’un sürgününe sebep olan Waterloo Savaşı’nda kritik an, Roma İmparatorluğu’nun karşısındaki en büyük engel olan ve Gebze’de intihar ederek hayatına son veren Hannibal Barca’nın hikayesinin de olduğu tarihte kendisine yer edinmiş olaylara program içerisinde yer veriliyor.

Anıt mezarı Gebze’de bulunuyor

Atatürk gibi birçok komutana ilham kaynağı olarak Hannibal Barca döneminin en büyük askeri dehası olarak biliniyor. Atatürk’ün isteğiyle yaptırılan Hannibal Barca Anıt Mezarı Gebze'de TÜBİTAK arazisi içindeki alanda bulunuyor.

basliksiz-1-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi

Yönetmen: Ömer Uluhan
Kameraman: Kubilay Altuğ

 

Bilinmeyen Enler Bölüm 1: Atatürk'ün pek bilinmeyen 4 anısı İlginizi Çekebilir Bilinmeyen Enler Bölüm 1: Atatürk'ün pek bilinmeyen 4 anısı Bilinmeyen Enler Bölüm 2: Açıklanamayan 5 görüntü İlginizi Çekebilir Bilinmeyen Enler Bölüm 2: Açıklanamayan 5 görüntü