Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bilinmeyen Enler Bölüm 4: Tarihin akışını değiştiren 3 an
Sozcu.com.tr'nin programı 'Bilinmeyen Enler'; dördüncü bölümünde tarihin seyrini değiştiren anlara odaklanıyor. 'Bilinmeyen Enler', yeni bölümünde etkileri hâlen süren olayları sizlere sunuyor.
Ilgaz FAKIOĞLU
Yaşam 19 Aralık 2017 - 13:10

Tarihte meydana geldikleri zaman aralığı kısa olsa da günümüzde hâlen etkileri var olan olaylara dair genel bilgiler Sozcu.com.tr’nin programı olan “Bilinmeyen Enler” ile sizlerle buluşuyor. Napolyon’un sürgününe sebep olan Waterloo Savaşı’nda kritik an, Roma İmparatorluğu’nun karşısındaki en büyük engel olan ve Gebze’de intihar ederek hayatına son veren Hannibal Barca’nın hikayesinin de olduğu tarihte kendisine yer edinmiş olaylara program içerisinde yer veriliyor.

Anıt mezarı Gebze’de bulunuyor

Atatürk gibi birçok komutana ilham kaynağı olarak Hannibal Barca döneminin en büyük askeri dehası olarak biliniyor. Atatürk’ün isteğiyle yaptırılan Hannibal Barca Anıt Mezarı Gebze'de TÜBİTAK arazisi içindeki alanda bulunuyor.

basliksiz-1-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi

Yönetmen: Ömer Uluhan
Kameraman: Kubilay Altuğ

 

 

Son güncelleme: 13:19 - 19.12.2017