Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bilinmeyen Enler Bölüm 8: Pırlanta neden bu kadar değerli?
Sozcu.com.tr'de yayınlanan 'Bilinmeyen Enler'de pırlantanın tarih öncesine uzanan yolculuğuna yer verildi. Programın mesajı henüz evlenmemiş olan genç adamları hedef alıyor: 'İsterseniz dünyanın en şahane sürprizini yapın, o olmadan hiçbir anlamı yok. O kutu illaki açılacak.'
Yaşam 19 Ocak 2018 - 18:12

Bilinmeyen Enler programının bugünkü bölümünde pırlanta var. Günümüzde evlilik teklifi aşamasında pırlanta yüzük almak neredeyse gelenek haline geldi. Birçok kadının vazgeçilmezi olan pırlantalar, aslında çok eski bir hikayenin ürünü. Bu hikaye milyonlarca yıl öncesine uzanıyor.

Yıldızlardan bile daha yaşlı olabilir

Bir pırlanta gökyüzündeki bazı yıldızlardan bile daha yaşlı olabilir. Çünkü elmaslar, milyonlarca yıl önce, yani neredeyse zamanın başlangıcında oluştu. Bu da dinazorlardan bile eski oldukları anlamına geliyor. Ayrıca tarihte birçok kültür elmaslara farklı anlamlar yükledi. Tüm bunlar ve daha fazlası ‘Bilinmeyen Enler’in bugünkü bölümünde sizleri bekliyor.

Yönetmen: Ömer Uluhan
Kameraman: Kubilay Altuğ
Editör: Yaşar Özer

Son güncelleme: 18:37 - 19.01.2018
Etiketler