Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bir kadın daha katledildi
Bir kadın daha katledildi
Cezaevinden izinli çıktı, boşanma davası açan eşini öldürdü
Yaşam 26 Nisan 2016 - 23:26

23 yaşındaki iki çocuk annesi Simge Alay, çeşitli suçlar yüzünden cezaevinde yatan eşi cezaevinden izinli çıkınca canından oldu. Genç kadın kocası tarafından pompalı tüfekle katledildi.

DAHA ÖNCE BIÇAKLAMIŞ

İzmir'in Seferihisar ilçesinde, ikinci evliliğini yapan iki çocuk annesi 23 yaşındaki Simge Alay, şiddet gördüğü için boşanma davası açtığı 46 yaşındaki eşi Kadir Alay tarafından pompalı tüfekle öldürüldü. Genç kadının daha önce de eşi tarafından karnından bıçaklandığı ama korktuğu için şikayetçi olmadığı öğrenildi.

EViNiN ÖNÜNDE VURDU

Kısa süre önce tutuklu bulunduğucezaevinden izinli olarak çıkan Kadir Alay, bundan habersiz olan Simge Alay'ın evinin önüne geldi. Burada Hakan Ç. adlı kişiyle sohbet ederken gördüğü eşini pompalı tüfekle vurdu. Sağlık görevlilerinin vücuduna çok sayıda saçma isabet eden Simge Alay'ı kurtarmak için çabaları sonuç vermedi.

Cinayetin ardından kaçan Kadir Alay'ın, Simge Alay'ın şikayeti üzerine evden uzaklaştırma cezası aldığı, ayrıca çeşitli suçlar nedeniyle tutuklu bulunduğu cezaevinden kısa süre önce izinli çıktığı öğrenildi.