Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon boğulan tatilcinin hayatını kurtardı
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon boğulan tatilcinin hayatını kurtardı
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, denizde boğulan tatilci bir kadının hayatını kurtardı. Kıyafetleriyle denize atlayan belediye başkanına Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon da yardım etti.
Yaşam 3 Temmuz 2018 - 15:49

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve abisi Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, sahil kenarında bulunan bir restoranda otururken denizde hareketsiz duran birini fark etti.

KIYAFETLERİYLE DENİZE ATLADI

Kıyafetleri ile denize atlayan Başkan Kocadon ve ağabeyi Mahmut Kocadon, boğulmakta olan tatilciyi denizden çıkardı. İlk müdahaleyi sahilde yapan Kocadon, durumu 112 sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılan vatandaşın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

“HAREKETSİZ KALDIĞINI FARK ETTİM”

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Biz restoranda otururken ailece yüzüyorlardı. Daha sonra yanındaki çocuklar uzaklaştı ve bayanı hareketsiz olarak gördüm. Hemen denize atladım. Karnına basarak ters çevirip sahile çıkardık. Sağlık ekipleri geldi ve müdahale etti. Şu an sağlık durumu iyiymiş” dedi. Öte yandan Başkan Kocadon’un boğulan kadını kurtarma anları o an orada bulunan vatandaşlar tarafından kaydedildi.

Son güncelleme: 15:57 - 03.07.2018