Bodrum’da güneş bir başka batar

Profesyonel fotoğrafçıların doğal stüdyosu olan Bodrum, muhteşem manzarasıyla göz kamaştırıyor Sahiller, bu güzelliği görmek isteyenlerle dolu.

Bodrum’da güneş bir başka batar

Muğla'nın Bodrum ilçesinde ekim ve kasım aylarında Ege Denizi üzerinde batan güneşin yarattığı tablo gibi güzellik görenleri hayran bırakıyor.

Akşam güneş batımı Bodrum'un her yerinde tablomsu görüntüler sunuyor. Bodrumlular ve turistler sahilde oturarak, bu güzel manzaranın tadını çıkarıyor.

Bugünlerde 16.45-18.00 saatleri arasında güneşin battığı sırada ortaya çıkan görüntü yerli ve yabancı turistleri hayran bırakırken, amatör ve profesyonel fotoğrafçılarda bu manzarayı fotoğraflamak üzere ilçenin Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak ve Kadıkalesi Mahalleri'ne akın ediyor.

TÜRKİYE'NİN BATI NOKTASI

Türkiye'nin deniz kıyısındaki en batı noktası olarak bilinen Gökçeada'daki İncirburnu'ndan sonra Turgutreis Mahallesi karşısındaki Çatal Ada, Topan Ada ve Kiremit Adası da ülkenin en batısında yer alıyor. Bu bölgede batan güneşin deniz üzerinde yarattığı kızıllık ve doğal manzara başta balık avlamak için sahillere akın eden amatör balıkçılar ile yürüyüşe çıkanları hayran bırakıyor. Doğaseverler ve manzara tutkunları aynı anda İstanköy (Kos), Leros, Kilimli (Kalimnos), Kalalimnos, Bulamaç (Farmakonisi), Çavuş Adası, Çelebi Adası, Eşek Adası (Agathonisi), Kara Ada, ve Datça Knidos Burnu'nu görmenin keyfini yaşıyor.

‘YILIN 12 AYI BİRBİRİNDEN GÜZEL'

Bodrum'un Gümüşlük Mahallesi'nde yaşayan fotoğraf sanatçısı İbrahim Hakkı Zırh, “Bodrum yılın 12 ayı çok güzel ve yaşanacak bir yer.

İbrahim Hakkı Zırh

Özellikle sonbahar aylarında Türkiye'nin batı ucunda güneşin bir batımı bir başka güzel oluyor. Ege Denizi'nde adaların üzerinde batan güneşin yarattığı manzarayı başka hiçbir yerde bulamazsınız. Bu manzarayı izlemek için hafta sonlarında fotoğraf tutkunları ve doğaseverler ilçeye turlar düzenlemeye başladı” diye konuştu.

Loading...