Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bölgesel yağlara ameliyatsız çözüm
Bölgesel yağlara ameliyatsız çözüm
Günümüzde pek çok kişinin yaşadığı problemlerin başında çalışma şartları, düzensiz beslenme, hareketsizlik gibi nedenlerle ortaya çıkan bölgesel yağlanma geliyor. Ancak bu sorunun çözümü için yepyeni bir yöntem var...
Yaşam 22 Nisan 2018 - 02:27

Dr. Eylem ACAR

Nedir?

Sıcak lazer lipoliz, ameliyatsız 25 dakikalık bir seansla yağ eritme yöntemidir. Cihaz yağ dokusuna özel lazer enerjisi kullanarak yağ hücrelerinin kontrollü ısıtılıp tahrip edilmesi esasıyla çalışır. Bu yöntem 4 adet deriye bağlanan petlerden oluşur. Bu petler yağın olduğu her yere uygulanabilir. Petler bağlandıktan sonra cihazın kontrollü olarak verdiği enerji ile yağ doku 42-47 dereceye kadar ısıtılarak tahrip edilir.

nedir

 

Farkı

Hipertermik Diod Lazer teknolojisi yağ dokusuna spesifik bir dalga boyuna sahiptir. Tedavi başlangıcında ciltte soğuma ile başlar cilde aralıklı sıcak dalga şokları uygulayarak yavaş yavaş yağ doku ısısını artırır. Yağ doku ısısını 42-47 derece arasında tutarak yanık oluşturmadan kontrollü yağ doku tahribatı yapar.

ne-zaman-sonuc

Ne zaman sonuç alınır?

Isı etkisinin verdiği küçülme ile işlem sonrası bile etki görülür ancak tahrip olan yağ dokunun uzaklaştırılması ve net sonuç 12 haftada ortaya çıkar. Yağ doku miktarı fazla değilse genelde 1 seans yeterlidir. Ancak daha fazla olanlarda 1-1.5 ayda bir 3 seans uygulanabilir.

Uygulama öncesi ve sonrası nelere dikkat edilmeli?

İşlemden birkaç gün öncesinden ve işlem sonrası dönemde eriyen yağ dokunun lenfatik atılımının hızlandırılması amacıyla günde en az 2 litre su içilmesi gerekir. İşlemden hemen sonra günlük hayata dönülebilir. İşlem gören alanların yaklaşık 1 hafta güneşten korunması önerilir.

Yan etkileri var mı?

Yağ hücrelerinin ısınması esnasında deri soğutularak ağrı azaltılır ve deride yanık oluşması engellenir. İşlem sonrası hafif hassasiyet oluşabilir ama komplikasyon oluşmaz.