Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bölgesel yağlardan kurtulmanın en etkili yolu
Bölgesel yağlardan kurtulmanın en etkili yolu
Kadın ve erkeklerin yüzde 80’i vücutlarının çeşitli bölgelerine inatla yerleşen yağlardan şikayetçidir. Bu yağlardan kurtulmak için tabii ki sağlıklı dengeli beslenmek ve spor yapmak çok önemli ancak sadece kilo vererek bölgesel incelme sağlamak mümkün değil değildir…
Yaşam 18 Mart 2018 - 04:31

Dr. Eylem ACAR

Lipoliz nedir?

Vücut bölgesindeki yağ birikimlerini yok eden etkili bir lokal inceltme yöntemi olan lipoliz uygulamasının en önemli özelliği, ameliyat gerektirmeden yağlardan kurtulma olanağı vermesi. Rejime, hatta spora dirençli olan bölgesel yağ fazlalıklarını yok etmek için kullanılan bir yöntemdir. Bu nedenle genel şişmanlığı olan biri için uygun bir yöntem değildir.

hangi-bolgelere-etkili-kopya

Hangi bölgelerde etkilidir?

Bölgesel incelmede lipoliz ile yağlanmaya bağlı bel, basen, göbek, sırt, çene altı ve diz içinde oluşan şekil bozuklukları ameliyatsız ve hızlı bir şekilde giderilebilir. Bölgesel olarak kol, bacak, boyun, karın ve kalçada lokalize yağ birikimi olanlarda başarı oranı yüksektir. Lipoliz uygulaması yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, sellülit tedavisi, erkeklerde meme büyümesi, lipom ve göz etrafındaki yağların giderilmesinde, göz altı torbalanmalarında kullanılır.

kac-seans-kopya

Kaç seans uygulanır?

Lipoliz tedavisinde vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini deride gevşemeye yol açmadan yok edebilir. Lipolizde beklenilen kozmetik sonuçlar ortalama 1-3 seans arasında gerçekleşir. Bu uygulama 2-6 hafta aralıklarla yapılmalıdır çünkü etkisi ikinci haftadan sonra görülmeye başlar ve 4'üncü haftada pik yapıp 6'ncı haftaya kadar devam eder.

nelere-dikkat-edilmeli-kopya

Nelere dikkat edilmeli?

Lipoliz yapılan süre içinde alkol alınmaması, aspirin ve aspirin tarzı ağrı kesicilerin lipoliz işlemini baskıladığı için kullanılmaması gerekir. Lipoliz uygulamalarının önemli bir yan etkisi yoktur.

Kimlere önerilmez?

Hamilelere, emziren annelere, pıhtılaşma problemi ve karaciğer yetersizliği olanlara, şeker ve kalp hastalığı olanlara, kanser hastalarına ve içeriğindeki maddelere alerjisi olanlara lipoliz uygulaması yapılmaz.