Botoks yapılan develer güzellik yarışmasından diskalifiye oldu

Suudi Arabistan'da düzenlenen ve yalnızca develerin katıldığı güzellik yarışması başladı. 40'tan fazla deve, yüzlerinde botoks olduğunun keşfedilmesinin ardından güzellik yarışmasından diskalifiye edildi.

Botoks yapılan develer güzellik yarışmasından diskalifiye oldu

Suudi Arabistan’da 40’tan fazla deve, bazı yetiştiricilerin hayvanların yüzlerini daha çekici hale getirmek için botoks enjekte ettiğini keşfedilmesinin ardından güzellik yarışmasından diskalifiye edildi.

Associated Press’in haberine göre, Kral Abdülaziz Deve Festivali’nde yarışan düzinelerce deve, jürinin yüzlerinde yapay güzellikler bulması üzerine yarıştan çıkarıldı. Deve güzellik yarışmasında, yüz germe ve botoks enjeksiyonları da dahil olmak üzere hiç bir estetik operasyona izin verilmiyor. Jürinin değerlendirme sırasında, develerin başlarına, boyunlarına, hörgüçlerine ve duruşlarına baktığı için tamamen doğal güzelliğe sahip olmaları isteniyor.

ÖZEL VE GELİŞMİŞ BİR TEKNOLOJİ ORTAYA ÇIKARDI

AP, devlet bağlantılı Suudi Basın Ajansı’ndan yapılan bir duyuruya atıfta bulunarak, develerin yüzlerindeki botoksun “özel ve gelişmiş” bir teknoloji kullanılarak tespit edildiğini bildirdi. SPA’nın raporuna göre yetiştiriciler, develerin yüz hatlarını gerdirdi, başlarını ve dudaklarını büyütmek için develere botoks ve yüz kaslarını gevşetmek için de dolgu maddeleri enjekte etti.

SPA, “Kulüp, develerin güzelleştirilmesine yönelik her türlü eylemi durdurmaya kararlıdır” diyerek, develerinin özelliklerini manipüle etmeye çalışanların “katı cezalarla” karşı karşıya kalacağını da sözlerine ekledi.

Hindistan'ın en büyük deve pazarı İlginizi Çekebilir Hindistan'ın en büyük deve pazarı Suudi Arabistan'a giriş şartları değişti İlginizi Çekebilir Suudi Arabistan'a giriş şartları değişti Kainat Güzellik Yarışması'nda Filistin gerilimi: Yunan güzelden sert çıkış İlginizi Çekebilir Kainat Güzellik Yarışması'nda Filistin gerilimi: Yunan güzelden sert çıkış
Loading...