Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bu ailede herkes şampiyon
Bu ailede herkes şampiyon
Bol madalyalı ailenin rekortmen kızı Berfe, atletizmde şampiyonluğa koşuyor.
Yaşam 20 Nisan 2016 - 02:00

Sancak Ailesi'nin atletizm pistlerindeki gururu olan Berfe'nin anne ve babasının Türkiye ve Balkan rekorları bulunuyor, kardeşi de kendi yaş gurubunda madalyalı atlet. Berfe'nin hedefi ise olimpiyatlar…

İZMİR'İN GURURU

İzmirli atletizm antrenörü, milli sporcu, masterlarda Türkiye rekortmeni ve Balkan şampiyonu Murat Sancak ile milli sporcu, masterlarda Türkiye ve Balkan rekortmeni eşi Hanife Sancak'ın iki evladı da kendileri gibi atlet oldu. İzmir Atletizm Spor Kulübü'nde kurucu üye olan Sancak Ailesi, Türkiye şampiyonalarında ve uluslararası yarışmalarda İzmir'i başarıyla temsil ediyor.

TÜRKİYE REKORU KIRDI

BUGÜNE kadar girdikleri yarışmalarda 400'e yakın madalya toplayan Sancak Ailesi'nin hukuk fakültesi ikinci sınıf öğrencisi kızı Berfe, önceki ay yapılan yarışlarda 4×400'de U-23, 4×200'de ise U-23 ve Büyükler Türkiye rekorlarını kırarken 60 metre ile 200 metrede de Türkiye Şampiyonluğu kazandı. Lise öğrencisi Tibet ise kendi yaş gurubunda madalyalı bir atlet.

HEDEFİM SPOR HUKUKU VE OLİMPİYATLAR

Bir yandan milli takımda yarışmalara katılan bir yandan da üniversite eğitimine devam eden Berfe Sancak “Kendimi bildim bileli annem ve babamla birlikte pistteyim. Eğitimimi tamamlayıp spor hukuku alanında çalışmak istiyorum. Spordaki en büyük hedefim ise ülkemizi olimpiyatlarda temsil etmek” dedi.