Sözcü Plus Giriş
GALERİ Bu fotoğraflar skandal yarattı! 27 Şubat 2017 03:00
1 Ek işinizin, insanları parayla satın almak olduğunu ve bunu yapacak kadar zengin olduğunu düşündünüz mü?
2 Fotoğraftaki kişi Grigory Mamurin. Rusya'da inşaat sektörü milyarderlerinden İgor Nekladko'nun 16 yaşındaki torunu Grigory Mamurin'in, YouTube''da yayınladığı “Para her kapıyı açar” konulu videolarla büyük tartışmaya ve skandalın patlak vermesine yol açtı.
3 Sokakta bulduğu insanlardan öyle şeyler istiyor ki, akıl sır ermiyor. Grigory Mamurin bundan o kadar keyif alıyor ki, bunları videoya çekiyor. Çektiği videoları da Youtube üzerinden paylaşıyor.
4 Grigory Mamurin''in zenginliği tabi ki aile mirasından geliyor. Genç milyarderin bu hal ve tavırları Rusya medyasında büyük skandal yarattı.
5 İnsanlara para teklif ederek üzerindeki kıyafetlerini satın alan bu adamın yaptığı sosyal deney şok etti. Bu adamın teklifini hemen hemen herkes kabul etti. Herkes yaklaşık 1500 TL karşılığında tüm kıyafetlerini çıkararak sattı. Mamurin bir adama da para karşılığında idrar içmesini teklif ediyor. Teklifi geri çeviren adam, Mamurin'e yumruk atıyor.
6 Bir Mamurin icraatı daha... Bu kez sokakta gördüğü insanlardan saçlarının bir bölümünü kazımak karşılığında para vermeyi teklif ediyor. Bu teklifi önce mantıksız bulanlar, biraz vakit geçtikten sonra kabul ediyor.
7 Belkide en dehşet verici olan bu olabilir... Grigory Mamurin, insanlardan bu küçük köpeği silahla vurmaları karşılığında yine para teklif ediyor. Kabul edenlerin eline silahı tutuşturuyor.
8 Burada tabiki hayvana bir zarar gelmiyor. Çünkü silah boş. Fakat teklif edilen insanların, bunu bir can almak pahasına kabul etmesi tüyleri diken diken ediyor.
9 Grigory Mamurin'in bu hareketleri Rusya medyasından infial yarattı. Grigory'in tuhaf videoları önceki gün Rusya'daki “Komsomolskaya Pravda” gazetesi tarafından da fark edildi. Çevresine ulaşan, “Dede İgor çok kızgın. Torununu halkla nasıl alay ettiğini görünce küplere bindi. Ciddi tedbir alacağını söylüyor. Belki de eğitim gördüğü yurt dışına geri gönderecek” satırlarına yer verdi.