Bu gelin konvoyu çok başka

Mersin'de yaşayan Serap Özçelik (32) ve Sabri Yurdakul (32) çifti, gelin aracı olarak kullandıkları bisikletleriyle şehir turu attı. Konvoy oluşturan arkadaşları da çifte, bisikletleriyle eşlik etti.

Bisiklet tutkunu Serap Özçelik ve Sabri Yurdakul çifti evlilik kararı aldı. Bisiklet kullanımına ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek isteyen çifte, arkadaşları da destek verdi. Balonlarla süslenen bisikletlerle şehir turu atıldı.

Gelin ve damadı bisiklet üzerinde görenler şaşkınlıklarını ifade ederken, bazıları da alkışlarla destek verdi.

“BİSİKLETTE RUH EŞİMİ BULDUM”

Eşiyle bisiklet sürerken tanıştığını söyleyen Serap Özçelik, “Sürekli pedal çeviren doğa dostu insanlarız. Bu mutlu günümüzde de dostlarımızla pedal çevirmek istedik. Kendini bulmak isteyen her insan için bisikletin araç olduğuna inanıyorum. Bisikleti kullanmaya başladıktan sonra önce kendimi sonra ruh eşimi buldum. Kendimi çok şanslı hissediyorum” dedi.

Sabri Yurdakul ise “Eşim ilebisiklet tutkunuyuz. Bu yüzden bisiklet konvoyunun anlamlı olacağını düşündük. İnsanları bisikletli yaşama teşvik etmek istedik. Mutluyuz. Umarım herkes aktif bir şekilde bisiklet kullanır” diye konuştu.

Mezitli ilçesindeki kız evinden hareket eden konvoy, şehir turu atıp Adnan Menderes Sahili’nde turu sonlandırdı. (DHA)

Loading...